Heh Drozd proszę Cię..Chyba nie masz pojęcia o trenowaniu, tym bardziej o walczeniu o medale olimpijskie..W tym wieku (19 lat) to można zacząć trenować którąkolwiek dyscypline sportu, ale tylko w wymiarze amatroskim.
Aby realnie mysleć o sukcesach na arenie Polskiej trzeba zacząć trenować w wieku najpóźniej 10 lat

Co powinno zrobić Państwo? Dać pieniądzę na selekcje właśnie w wieku 8-10 lat całego rocznika, w całej Polsce..Fizyczne testy kompetencji w szerokim zakresie,z takich wyników da się już trochę przewidzieć. Po drugie zwiekszyć pieniądze na Szkoły Sportowe, SKSy działające na zasadzie prawdziwego klubu (sprzęt, zawody itd.), a nie tylko miejsca by się móc "poruszać"..Infrastrukturę do wielu dyscyplin posiadamy, trochę trzeba doinwestować i na salach gimnastcznych, orlikach dałoby się wytrenować przedstawicieli niemal każdej dyscypliny sportu..Wystarczy godnie opłacić trenerów, w klubach sportowych również,, dać pieniądzę na "sprzęt" i w perspektywie kilku(nastu) lat sukcesu może przyjdą..