-ja123- napisał(a):

|
Nie rozumiem poparcia ekstraklasy dla tego pomysłu. W poprzednim sezonie byli piłkarze Legii i Wisły, którzy zagrali około 50 spotkań (Wawrzyniak ponad 50). Teraz dodajcie dodatkowych 14 kolejek. Przy te reformie składy powinny być wzmocnione, by zespoły miały w miarę równorzędne dwie jedenastki. Przy obcinaniu budżetów, jak ma to miejsce teraz, to jest mrzonka.
|
To byłby problem raptem kilku klubów, a w wariancie oszczędnościowym można by go rozwiązać po prostu korzystając z rezerwowych i chłopaków z ME w szerszym zakresie. Większości zawodników nie grożą powołania do reprezentacji lub występy w grupach europejskich pucharów, stąd niewielu dobijałoby do 50tki. Spojrzałem sobie na dane z 90minut.pl i w takim Górniku, Koronie czy innym LKSie w ostatnim sezonie ledwo po 2-3 zawodników zaliczyło po 30 lub więcej występów.