westersyl napisał(a):

|
To ja Ci powiem, że za Valckxa też mieliśmy listę kandydatów na pozycję napastnika i w naszym zasięgu były dwie kandydatury i z pośród nich wybieraliśmy co w jednym z wywiadów powiedział Basałaj. Mianowicie Vojo Ubiparip oraz Genkov. Całe szczęście, że... wiadomo.
|
Wiesz westersyl, profesjonalny dyrektor sportowy ma listę piłkarzy. Vojo Ubiparip i Genkov to tylko dwie kandydatury. Z pewnością mieliśmy ich więcej. Każdy dyrektor sportowy i każdy trener ma swoją wizję. Dyrektor sportowy jest od tego, by taką wizję trenera wypełniać. Rolą dyrektora sportowego przy naszym stanie finansów powinno być znalezienie takiego gracza, który będzie relatywnie tani, a jego potencjał zostanie bardzo szybko rozwinięty, dzięki czemu klub będzie mógł normalnie funkcjonować.
Tyle że moim zdaniem do tej wizji potrzebny jest skauting. Należałoby obserwować ligi, w których są piłkarze, których możliwości finansowe nie są wygórowane. Cóż - w tej drużynie, moim zdaniem potrzeba dużej ilości zmian - jeśli chcemy liczyć się w Europie, potrzebny nam jest skauting. Druga linia jest u nas tragiczna. Z takimi pomocnikami my daleko w Europie nie zajedziemy. A w tym sezonie to nawet w lidze polskiej.