-Goral- napisał(a):

No to liczysz źle.
Proponuje lekturę poniższych postów. Pierwszy dotyczy wyliczenia ile trzeba zdobyć po dwóch sezonach reformy Platiniego. Drugi to analogiczne obliczenie ale po zakończeniu ostatniego sezonu.
http://wislakrakow.com/forum/showpos...1&postcount=97
http://wislakrakow.com/forum/showpos...&postcount=222
Nie mylcie liczby punktów, które klasyfikują
w danym roku na 15 miejscu ze średnią z kilku lat.
Dla tych co nie chcą czytać postów proponuje zestawienie 3 sezonów Platiniego
17,650 zdobyte w ciagu 3 lat podzielone przez 3 lata = 5,833, które trzeba zdobywać co sezon by zdobyć 15 miejsce
Gdyby jakiś kraj zdobywał przez 3 ostatnie lata 5,27 to w ciągu 3 lat zdobyłby 15,810 a to sklasyfikowałaby go na 16 miejscu
Także 5,475, które wyliczył Orzeł wystarczyłoby tylko do zajęcia 16 miejsca bo 5,475 x 3 = 16,425