Wyświetl pojedynczy post
jacekbum
Senior Member
 
Od: 06.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59334
Stary 12.08.2012, 12:34
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Wypowiedź, która ewidentnie pokazuje, że nie dyskutuje się tutaj na temat Bednarza, tylko o jakości jednego zawodnika.

Nie wyobrażam sobie obecnie by Paweł Brożek trafił do Wisły. Z tej prostej przyczyny, że nadmuchany zostałby budżet do zbyt dużych rozmiarów, co niekoniecznie wpływałoby pozytywnie na zespół.

Brożek nie będzie tutaj pobierał jakiejś ogórkowej pensji, tylko pewnie ok. 200 tysięcy euro za sezon. To jest pewnie minimum jakie by chciał. Z 700 tysięcy euro rocznie zejść do jakichś marnych groszy to dla niego żaden interes. Na pewno znajdzie się klub choćby w drugiej Bundeslidze, który śmiało mógłby Wisłę przelicytować.

Jest też kolejna sprawa - Brożek jest bez formy. Musiałby pewnie ją odbudowywać conajmniej 2 miesiące, by znów zagrać na przyzwoitym poziomie. Potrzebowałby aklimatyzacji, bo w klubie zaszły kardynalne zmiany.

Poza tym taki transfer pokazywałby po raz kolejny Bednarza jako dyrektora, którego spektrum możliwości ściągania nowych graczy do Wisły jest mocno ograniczone.
Czasami kasa nie jest najważniejsza pokazał to Arek Głowacki który pewnie zarabiał tyle co Brożek a mimo to zgodził sie na kontrakt zaproponowany przez Bednarza.Głowacki nie musiał do nas wracać mógł grać w Turcji jeszcze rok i zarabiać pewnie z 4 razy tyle ile zarabia u nas.

Uprzedzając stwierdzenia,że Brożek nie musi zgodzić się na obniżke kasy tak jak Glowacki...powody dla których może do nas trafić:

1.Sam zadeklarował,że jeszcze tu wróci
2.Jest bez formy lekko pewnie rozbity a Wisła to dla niego idealne miejsce do odbudowy
3.Kasy zarobił w Turcji bardzo dużo,podobno 700 tys euro dostawał za sezon+zapewne dostał ładną sumke za rozwiązanie kontraktu.

Dać Brożkowi podstawe 200 tysięcy euro plus bonusy za bramki /mistrzostwo
Odpowiedz cytując