westersyl napisał(a):

Jednak ten Genkov mógłby się uczyć podstaw piłkarskich od Pawła, on oprócz tego, że jest duży i potrafi strzelić głową to za dużo nie potrafi. z Genkovem nie zagrasz klepy, on wyjdzie po piłkę to albo się wywrócić albo ją straci, natomiast Paweł pierwszą piłkę po wyjściu gry ma bardzo dobrą.
Takiego piłkarza jak Paweł Brożek na polskim rynku nie ma, nie jest nim Piech, Lukjanovs czy nawet Dvalishvili, dlatego Wisła powinna ustawić się pierwsza w kolejce po niego bo tutaj jest jego dom, on za pewne chciałby tu grać.
|
No, westersyl, podziwiam Cię, że z uporem maniaka próbujesz dowodzić, że Brożek jest lepszy od Genkova. Ciężko powiedzieć - za Maaskanta dużą rolę przywiązywało się do organizacji gry. Każdy piłkarz miał ustaloną pozycję na boisku. Może to szwankowało, ale z pewnością widać było pewną dyscyplinę taktyczną, którą próbował narzucić Maaskant. Dlatego też można piłkę pod rządami holendrów określić mianem zorganizowanej.
Piłka polska nie opiera się na jakiejś zaawansowanej taktyce. Piłka Probierza w dużej mierze opierać się będzie na grze z kontry. I westersyl tutaj się z Tobą i jeszcze z kolegą MichaelMeyers zgodzę, że ogólnie pod taką taktykę Brożek by pasował. Jest szybki, możnaby szybko podciąć skrzydła rywalom ładując im kilka bramek. Problem jednak w tym, że to znowu wystarczy na polską ligę, a nie na europejskie puchary.
Cóż - obecny stan Wisły pozostawia wiele do życzenia. Wolałbym więcej profesjonalizmu w tym klubie, jakiś skauting, a nie powracanie do "starego". Bo Brożek nie był tym kimś, kim był np. Żuraw, Franek. Może i to była wina braku transferów w klubie, nie przeczę, ale i tak jego gra bazowała w przeważającej większości na szybkości.
Ogólnie myślę, że nam brakuje bardziej pomocników, rozgrywających, defensywnych pomocników. Cała nasza druga linia woła o pomstę do nieba. Przypuszczam, że cały ten sezon będziemy grali z kontry, najczęściej z pominięciem drugiej linii. Bo drugiej linii po przesunięciu Meliksona na skrzydło praktycznie nie mamy. Nie mamy piłkarzy do prowadzenia piłki przez dłuższy czas.