Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59112
Stary 07.08.2012, 23:09
AYALA, no ale o tym wlasnie mowie. Kto u nas zdecydowal by nie budowac bazy i akademii?


Kurz, mielismy taka sytuacje kilka lat temu i... szalu nie byloz wyjatkiem 1-2 sezonow...
Tu nie chodzi o dzialanie wedlug pewnego stalego wzorca, tylko... o szukanie wzorca do warunkow. Apoel nie buduje bazy i nie szkoli mlodziezy bo Cypr ma za malo ludzi by sie w takie cos bawic. Na Cyprze nie ma tez rynku wewnetrznego, wiec sciaga z zewnetrznego.
U nas natomiast mozna juz isc droga akademii (baza, nabory, scauting) bo sa do tego warunki. Nie robimy tego. Mimo tego ze rynek wewnetrzny jest zepsuty przez zbyt mala podaz. Nie staramy sie tez nad budowaniem scautingu by sciagac z rynkow zewnetrznych.
Ot, nic nie robimy konkretnego. Dopoki Zurawskie byly pod nosem za pol darmo to nam jakos szlo. Jak sie skonczyly Zurawskie, to... skonczyla sie koncepcja. Tak nie dziala profesjonalnu klub...
A BATE, nie ogranicza sie tylko do szukania bialoruskich "Zurawskich". Robi cos wiecej, ma pewien plan i wizje. Czyli wszystko to czego nie ma Wisla.
Odpowiedz cytując