I bardzo ciekawy artykuł Górnego na tamat podobieństw pomiędzy Putinem a Tuskiem i PO. Dla zachęty:
"Porównanie systemu politycznego funkcjonującego w Polsce z systemem w Rosji pod rządami Władimira Putina nie jest nowe. Już rok temu Maksim Samorukow, założyciel i redaktor jednego z najpopularniejszych rosyjskich portali Slon.ru, napisał, że system władzy utworzony przez Donalda Tuska niezwykle przypomina model skonstruowany w Rosji przez Putina i jego towarzyszy z FSB. Jego istotą jest wykreowanie „partii nowego typu", która nie jest ani lewicowa, ani prawicowa, lecz stanowi w gruncie rzeczy partię władzy.
Zdaniem Samorukowa formuła Platformy Obywatelskiej to niemal dokładne odwzorowanie modelu ugrupowania Jedna Rosja. Obie formacje dzierżą władzę dzięki sprawnemu marketingowi politycznemu oraz monopolowi w mediach państwowych i prywatnych. Według rosyjskiego publicysty obie partie doskonale zarządzają emocjami, a główną rolę w tym dziele odgrywają wcale nie politycy, lecz celebryci i gwiazdy mediów, niesilący się nawet na udawanie obiektywizmu, lecz jawnie wspierający jedyną słuszną linię polityczną."
I link:
http://niezalezna.pl/31686-polska-tu...k-rosja-putina