Wyświetl pojedynczy post
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59031
Stary 04.08.2012, 19:04
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
Ty wolfy Kasperczaka wychwalasz jak Kasperczak Wisły nie zbudował, zrobił mu ją Smuda, a później było tylko wychwalanie Henia jaki on zaj*ebisty nie jest, szkoda że z Karabachem już jego filozofia przestała mieć sens
Bzdura. Tekst nie do mnie, ale takie nonsensy trzeba tępić.. Z Karabachem brakło jakości, transfery robił Kapka, a Kasperczak był już trenerskim emerytem.. Co innego gdy przychodził do nas pierwszy raz, wówczas był na topie.
To po kolei. Porównajmy ekipę Smudy z tą którą zbudował H. Kasperczak.

Po pierwsze Smuda w ostatnich meczach miał system gry z 3 obrońcami i z przody grał tzw. „choinką” , skład z ostatniego jego meczu sprzed Kasperczaka.
Sarnat- Jop, Zając, Głowacki- Pater, Szymkowiak, Moskal, Kosowski – Żurawski, Frankowski – Sypniewski, we wcześniejszych meczach grał w obronie z Baczyńskim i Kaliciakiem, Cantoro był rezerwowy jako napastnik, a z przodu stawiał konsekwentnie na Sypniewskiego.

Kasperczak zmienił ustawienie, do systemu, klasyczne 4-4-2.
W bramce za Smudy był Sarnat, za Kasperczaka francuski piłkarz Angelo Hugues, w obronie zamiast Kaliciaka pojawił się Stolarczyk, zamiast B. Zająca , na stałe pojawił się Głowacki tworząc parę środkowych z Jopem (grywał tez Paszulewicz), zmieniona więc została obrona, w pomocy, Cantoro zaczął grać jako def. pomocnik, za Smudy był jedynie rezerwowym napastnikiem, Pojawił się też na tej pozycji Strąg. To Kasperczak postawił też na K. Uche na prawej pomocy, w ataku zamiast Sypniewskiego graliśmy wpierw dwójką Żurawski, Frankowski, Smuda z pierwszego próbował robić skrzydłowego, a z drugiego wręcz środkowego pomocnika , tak było w ostatnich meczach, kto pamięta ten wie, zaś przy kontuzji Frankowskiego w ataku grał później obok Żurawskiego, Kuźba.

Za Kasperczak zmienił się system gry, inny bramkarz, zmiany w obronie, zmiany w pomocy i ataku, zmieniło się więc niemal wszystko, ale widać niektórych drażni że Kasperczak to francuska myśl szkoleniowa i dla obrony swoich poglądów są wstanie pisać każda bzdurę.
____
westersyl , na każdym kroku bronisz Bednarza, na każdym kroku atakujesz Valckxa, hmm , przypadek !?
westersyl napisał(a):Wyświetl post
A po jaka cholerę nam znajomość piłki zachodniej gdzie każdy może się przekonać o jej wartości włączając sobie mecz w HD pokazywany z 20 kamer wraz ze szczegółowymi statystykami i pierdołami.
Różne już głupoty czytałem na tym forum , ale ta jest chyba jedna z większych. Jasne , wystarczy oglądać TV..

westersyl napisał(a):Wyświetl post
Cantoro rzucał crosy co do centymetra, Figo nie mógł przejść Milialovicia, Głowacki stopował Ronaldo, Uche momentami dawał rade z Carlosem i tak mógłbym wymieniać.
No tak sami Polacy ..

westersyl napisał(a):Wyświetl post
Nie dawno odświeżyłem sobie nasz mecz z Realem na R22, to nie była drużyna zbudowana przez Valckxa, a piłka tam chodziła jak po sznurku
Tyle że ta drużynę zbudował Kasperczak, co powyżej udowodniłem , a że wyszkolony na trenera we Francji, to akurat nie przypadek. Swoją drogą to szkoda że Melikson czy Iliew nie byli piłkarzami tamtej ekipy, a Valckx, nie był dyr. sportowym w tamtych czasach.

westersyl napisał(a):Wyświetl post
Co Valckxowi dała znajomość piłki zachodniej podczas pobytu u nas skoro i tak ściągaliśmy piłkarzy ze wschodu i innych egzotycznych rejonów ?
Otóż nawet te znajomości wystarczyły do ściągnięcia dobrych piłkarzy z mniej znanych piłkarsko rejonów, a budując Wisłę na przyszłość jego wiedza mogłaby być dużo lepiej pożytkowana.


Niechęć niektórych do ludzi powiązanych z zachodnia piłką , w kontekście lania jakie dostajemy regularnie w europejskich pucharach jest tyleż komiczna co zwyczajnie smutna, śmieszna obiektywnie, a smutna bo dotyczy naszej Wisły.. Dopóki takie zaściankowe podejście będzie miało swoich wyznawców, do póty będziemy tkwić w polskim grajdołu, a zachodnia piłka rok, po roku będzie nam uciekać.
____
Kluvi napisał(a):Wyświetl post
(..) gdyby nie góra to kto wie czy ta LM by u nas nie była.. zaciąg wakacyjny to były przecież opcje rezerwowe, a nie gracze z 1 miejsc na liście Stana. Organizacyjnie to też nie wyglądało źle, bo przypominało ruchy na Cyprze i Turcji kilkanaście lat temu, a gdzie Cypr i Turcja są teraz, każdy widzi... tam dano sobie czas i się im opłaciło tylko w Polsce są niecierpliwi ludzi którzy by wszystko chcieli na już.. dlatego nigdy nie udaje się nam zbudować porządnych fundamentów...
Nic mi tu dodać. Zabrakło długofalowego działania ze strony właściciela, czyli nic nowego .


____
MichaelMyers napisał(a):Wyświetl post
Ktos wie co z tym Michelem? wczoraj mial miec testy medyczne i cisza, w sparingu nie zagral.Bunoza jest wykluczony na lewej obronie facet przy sprincie odpada na drugim metrze.
Do tego kontuzja Burligi, a na Jovanovicia na PO przyjdzie nam jeszcze poczekać. Niech ten pomysł Probierza z Michelem odpali, byłoby dobrze.
Ostatnio edytowane przez milosz : 04.08.2012 o godz. 19:57.
Odpowiedz cytując