wolfy napisał(a):

Tę drużynę zbudował Henryk Kasperczak - jako trener i menedżer. Polak - fakt, ale tylko idiota może twierdzić że przedstawiciel polskiej myśli szkoleniowej. Wisła o której piszesz została ułożona i wyszkolona przez FRANCUSKIEGO trenera.
Tak, tak. FRANCUSKIEGO, który z rodzimą myślą szkoleniową zetknął się dopiero bodajże prowadząc Wisłę (nie mam na myśli kariery zawodniczej).
|
Może i tak,ale jak widac na przykładzie Górnika Zabrze to z pustego i Salomon(przedstawiciel francuskiej myśli szkoleniowej) nie naleje. Zresztą takich przykładów jest więcej,np Bakero czy Urban jako przedstawiciel hiszpańskiej myśli szkoleniowej.Albo Maskaant w Wiśle jako przedstawiciel holenderskiej myśli.
Lemur napisał(a):

|
Lamey z Jaliensem dali Wiśle o wiele więcej niż np.: Piech czy Jankowski Ruchowi, lub Sobota Śląskowi.
|
Czytam i oczom nie wierzę..drugie miejsce dla Ruchu,klubu który ledwo wiąże koniec z końcem a w/w piłkarze zarabiaja kilkukrotnie mniej od naszych holenderskich gwiazdek to dla Ciebie nic? Możesz teraz pisac ze Ruch się skompromitował z Viktorią Pilzno,ale przecież to drużyna,która w zeszłym sezonie grała w fazie grupowej Ligi Mistrzów,a w jej składzie są podstawowi zawodnicy reprezentacji Czech. Dostalibyśmy od nich takie same,a może i większe baty niż Ruch.