Filozofia gry Probierza polega mniej więcej na tym, co filozofia trenera Rumaka czy Urbana. Przeszkadzamy, przechwytujemy, gramy z kontry. Jeśli już przychodzi nam konstruować akcje i prowadzić grę, oczy bolą od patrzenia. To zresztą filozofia większości rodzimych trenerów. Jak pokazał Śląsk, można zdobyć MP w ten sposób, ale czy coś poza tym?
Przed przerwą letnią obstawiałem, że to wystarczy na 5-8 miejsce, ale w sytuacji, gdy prawie wszyscy osłabiają się na wyścigi i robią nawet nie dwa ale trzy lub cztery kroki do tyłu, kto wie, może znowu zdobędziemy MP i w eliminacjach do LM odpadniemy z Gruzinami lub Norwegami

.