Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18471
Stary 03.08.2012, 23:52
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Do tego jak kolega pisał są już od dawna na czarnej liście instytucji rządowej zwanej KNF.
Czy Twoim zdanie jest zatem normalne że firma która znajduje sie na "czarnej liście" KNF:
".... cieszy się uznaniem prezydenta miasta Pawła Adamowicza, jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej. Właściciele firmy nie martwią się o przyszłość, mimo że należące do nich linie lotnicze OLT Express właśnie upadły. Niedługo przed krachem przewoźnika nabyli pałac z parkiem i folwarkiem wart wiele milionów złotych.
Amber Gold hojnie wspiera kulturę. Jest m.in. sponsorem filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na konferencji prasowej 7 maja br. chwalił sponsorów: „Czujecie ten moment, czujecie innowacyjność. Wałęsa też był innowacyjny dla swoich czasów, bardzo Wam dziękuję”. Uznaniem prezydenta Gdańska Amber Gold szczyci się stale na swojej stronie internetowej."
I link: http://niezalezna.pl/31451-sponsor-%E2%80%9Ewalesy%E2%80%9D-w-tarapatach
Tym bardziej że:
"Założyciel Amber Gold ma wyrok za przywłaszczenie mienia. Prezes gdańskiej spółki był bowiem niegdyś pod nazwiskiem Stefański współwłaścicielem sieci punktów Multikasa, w których klienci mogli płacić za rachunki kuszeni niskimi prowizjami. Część pieniędzy, zamiast na konta zakładów energetycznych czy gazowni, trafiła jednak do kieszeni właściciela."
Czy Twoim zdaniem nie jest to przykład "czworokąta bermudzkiego" o którym pisałem w poprzednim poście?
edycja:
Okazuje się że młody rudzielec też pracował dla grupy Amber Gold:
http://praca.wp.pl/title,Tusk-pracow...l?ticaid=1ef03
Chłop jest na umowie zleceniu ale współpracuje z prezesem firmy i spotyka się z jej właścicielem . Ale papa Tusk był przeciwny . Saperzy rozbrajają minę.
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 06.08.2012 o godz. 11:57.