Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21747
Stary 03.08.2012, 11:13
Po ostatnich popisach naszych pucharowiczów, znów podniosły się głosy odnośnie nieadekwatnych zarobków piłkarzy w Polsce. Może jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie salary cap (ograniczenia płac) jak w np. NBA.

Nie chodzi tu o jakiś bezwzględny limit tylko o ograniczenie zarobków graczy przeciętnych lub słabych bo to stanowi problem. Ligowa szarzyzna zarabia za dużo przez co brak pienieży na wyższe kontrakty dla lepszych zawodników. Pewnie początkowo wiązało by się to z falą zagranicznych wyjazdów niektórych rzemieślników ale nie oszukujmy się, większość by lepszej pracy za granicą nie znalazła. Na zwolnione miesce wskoczyla by mityczna już zdolna młodzież i klasowi obcokrajowcy, na których zwolniły by się środki w klubowych budżetach.

Ktoś powie, że powstała by ogromna dysproporcja w zarobkach... i słusznie. Czy taki Melikson nie zasługuje na wielokrotnie więszke wynagrodzenie niż Sikorski, Garguła itd.? Może wreszcie w Polsce pojawili by się zawodnicy z nazwiskami, od których młodzi piłkarze mogliby się czegoś nauczyć.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując