[QUOTE]
rw88 napisał(a):

|
Tylko wszystkie Twoje argumenty NIE MAJĄ SENSU, NIE MAJĄ ZBYT WIELE LOGIKI, co wiele razy Ci udowadnialiśmy. Przynajmniej te argumenty odnośnie rankingu.
|
A twoje są pełne logicznej analizy? to zapraszam do lektury :
Cytat:
|
Jeszcze raz, ostatni raz. Ranking wyznaczany jest na podstawie co rocznej bezpośredniej rywalizacji z klubami najpierw teoretycznie słabszymi, potem teoretycznie równorzędnymi, a następnie teoretycznie silniejszymi - jak Spartak, Fulham, Twente, Manchester City, Juventus, Salzburg, Dnipro i wiele innych. Dlatego możemy powiedzieć, że NA TLE RYWALI nasz poziom się podnosi.
|
NIEPRAWDA! Ranking jest wyznaczany na sumie punktów z 5 ostatnich sezonów! A nie corocznej bezpośredniej rywalizacji.
Cytat:
|
NA TLE RYWALI - a więc może być też tak, co wątpliwe ale jednak, że np. poziom całego rejonu od 16 do 30 miejsca się obniża, to znaczy zdecydowana większość krajów z tego rejonu jest słabsza, dlatego my stojąc w miejscu robimy na tle rywali postęp, albo też np. wolniej się cofamy niż inni. Niech każdy sobie odpowie, czy rzeczywiście jest tak, że poziom piłki w tym rejonie spada.
|
Podałem ci przykład Szkocji, że jeden sezon może cie wywindować lub strącic w otchłań. To niewiele ma wspólnego z poziomem w realnym świecie. Przykłady można mnożyć...
Cytat:
|
Już z zasady skoro "amica" tak świetnie punktowała, to biorąc pod uwagę fakt, że "amica" jest członkiem polskiej ligi i tylko raz z (aktualnie) czwartego ich sezonu w pucharach była w tej lidze mistrzem o czymś świadczy. Co więcej, raz radziła sobie świetnie z drużynami dużo silniejszymi, następnie odpadła z późniejszym finalistom i...nie zakwalifikowała się z tej słabej ligi choćby do LE o czymś świadczy.
|
Ale to amica podniosła swój poziom a równocześnie swoje punkty. To nijak się ma na przełożenie ogólnokrajowe ..patrz : Sląsk W.
Cytat:
|
Druga sprawa, argument, że tylko "amica" punktowała dużo dla Polski - jakoś tej "amiki" nie było w poprzednim sezonie w pucharach, a osiągnęliśmy rekordowy w ostatnich latach dorobek, wytłumacz mi to z łaski swojej, jak to możliwe, skoro punktuje tylko "amica"...? Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
|
Rekordowy wynik nie znaczy wcale progres. Popatrzmy w jakich okolicznościach to nastąpiło? No ale zawiłości rankingu i faworyzowanie druzyn rozstawinych wytłumaczyłem wcześniej ...dotyczy Wisły i jej dorobku 5-1. Pózniej to bida z nęndzą
Cytat:
|
Gołym okiem to sobie można...Na oko też wszak widać, że pod względem wybiegania i organizacji w grze defensywnej, taktyce gry defensywnej i powrotu do defensywy w czasie kontry jest o niebo lepiej, niż było kiedyś. I rozstrzygnij, kto ma racje?
|
Co jest lepiej? Kto grał lepiej ? ekipa Maaskanta czy ekipa Kasperczaka? No własnie więc przestań mi tutaj wyciągać własne odczucia
Cytat:
|
Oświeć mnie, bo nie potrafię za bardzo znaleźć tych tajemniczych czynników. Chyba że chodzi Ci o to, że jednym z tych czynników są porażki rywali, w takim wypadku wybacz, ale naraziłbyś się na śmieszność.
|
Czynnik 1)
patrz przykład Szkocja tj odpadnięcie wysokiego lub niskiego wyniku z przed pięciu lat diametralnie zaważa na pozycji i nijak się ma do sumy z 5 ostatnich lat.
Czynnik2)
Punktująca tylko amica mimo odpadniecia wszystkich drużyn na niskich strzeblach rozgrywek winduje całą federację
To samo w przypadki innych krezusów krajowych jak Kopenhaga, Anderlecht, Apoel itp itd
Czynnik 3)
Bardzo duza zależnośc od ilości drużyn występujacych w pucharach tj lepiej mieć 3 dobre niż 4 średnie drużyny.
Cytat:
|
OK, więc jeszcze inaczej możemy stwierdzić - na przełomie ostatnich pięciu sezonów polska liga zrobiła postęp. Teraz będziemy precyzyjni. Zadowolony?
|
Ale dlaczego postęp? Odnośnie do kogo? Poprostu zdobyła o 2 z hakiem punktów więcej niż 5 lat temu w sumie pięciu ostatnich sezonów. Bo majac sezon z 6pkt a w kolejnym np 3pkt odnosi się wrazenie spadku jednak nijak się to ma jeśli 5 lat temu sytuacja wyglądała np 3pkt a w następnym 4 pkt...
Cytat:
|
Niemniej jednak w tym jest problem, że każdy z nas inaczej rozumie postęp - dla Ciebie postęp to tylko to co widzisz, atrakcyjność spotkań, dla innych to coś więcej, czynników na to wpływających jest więcej a podstawowym czynnikiem jest bezpośrednia rywalizacja z rywalami w Europie.
|
kolego postęp po prostu jest widoczny!!!
Tak jak widzisz postęp w transporcie kolejowym np lokomotywa parowa : pociąg elektryczny tak samo widzisz postęp w piłce nożnej. Postęp na przykład zrobiła liga niemiecka natomiast regress liga włoska . To widać gołym okiem bez jakichkolwiek magicznych wykładni z 5 ostatnich sezonów.
A polska liga nie zrobiła kroku w wprzód, a wręcz przeciwnie. Dzięki