Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18456
Stary 01.08.2012, 10:38
W dodatku trzeba bedzie sie jeszcze pewnie zrzucić z naszych POdatków (dopłacić) do kręconej przez kolejnego dziada epopeji o Bolku :

Cytat:
Amber Gold załatwi Wałęsę?


Potężne kłopoty, jakie dotknęły firmę Amber Gold, mogą odcisnąć się piętnem nie tylko na polskiej gospodarce, ale i kulturze, czy wręcz wizerunku międzynarodowym. Okazuje się bowiem, że nadciągający upadek kolosa na glinianych nogach może naruszyć filary, na których opiera się produkcja filmu o Lechu Wałęsie.



A miało być tak pięknie. Jeszcze 8 maja, na stronie spółki, chwalono się udziałem w produkcji biografii naszego noblisty i dynamicznym rozwojem firmy.

- Prezydent Gdańska oficjalnie podziękował sponsorom filmu m.in. Grupie Amber Gold, która jak dodał, fantastycznie się rozwija - mogliśmy dowiedzieć się z materiałów spółki. Rozwój był tak prężny, że nawet trzy miesiące nie minęły, gdy grupa odwołała loty swoich samolotów, jednocześnie zaprzestając wypłat zysków z tytułu wygasłych lokat.

Ironią losu jest to, że jeden ze sponsorów filmu o czasach historycznych sukcesów Solidarności, upadając wturlał się pod nogi uczestniczki tamtych wydarzeń, uniemożliwiając jej wypełnianie swoich obowiązków (czytaj więcej).

To jednak jeszcze nic, w porównaniu z tym, co może się zdarzyć.




Na początku lipca 2012 zakończono zdjęcia do filmu "Wałęsa", ogłaszając pełen sukces. Kłopoty jednego (a tak naprawdę dwóch - OLT Express oraz Amber Gold) z najważniejszych sponsorów nadal mogą wpłynąć na dalsze losy filmu.

- Nie wiemy, co z dystrybucją i z montażem. To wszystko przecież kosztuje - mówi anonimowo jedna z osób z branży.

- Mamy świadomość, jak doniosłym dziełem ma być ten film i jaka idea mu przyświeca, ale.. ideą dzieci nie wykarmimy. Niektórzy są zaniepokojeni, by nie powiedzieć roztrzęsieni, rozsiewanymi przez kogoś plotkami. Na szczęście mamy też innych sponsorów, którzy zapewne przejmą na swoje barki ewentualne zobowiązania, zadeklarowane przez grupę Amber - konkluduje informator.Ten, wydawałoby się, wyimaginowany problem może narastać na zasadzie kuli śnieżnej. Nie jest bowiem oczywistym, czy inni sponsorzy z chęcią szerzej otworzą swoje sakiewki, by naprawiać cudze błędy.

A to może z kolei doprowadzić do sytuacji, gdy ledwo wiążąc koniec z końcem twórcy, a wraz z nimi polska kinematografia, narażą się na wstyd, jednocześnie wystawiając na pośmiewisko. Nie pomoże im wtedy nawet mocno nadszarpnięty autorytet Wałęsy. No bo, jak to - skoro na film o swoim "bohaterze" nie potrafili uzbierać funduszy, to co to za film? I co za bohater?

Miejmy nadzieję, że film uda się dokończyć w zamierzony sposób, a nie metodą "prezydencką". Bo produkcji marki "nie chcem, ale muszem" mamy od groma. Na stronie filmu Amber Gold i OLT Express wciąż figurują w gronie sponsorów filmu.
http://politykier.pl/kat,1025795,wid...l?ticaid=5ee8b