Wyświetl pojedynczy post
AZS_Lublin
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 30.07.2012, 18:06
Przeanalizowałem najbliższe mecze w LM pod kątem sytuacji Polski w rankingu państwowym. Na 14 wszystkich pojedynków aż 9 z nich jest dla nas interesująca.

1. Bate - VSC Debrecen, kibicujemy Węgrom. Ale na papierze faworytem jest ekipa z Borysowa, ograna w pucharach biorąc pod uwagę ostatnie sezony. Bate rozegrało dziwny dwumecz z Vardarem ( w I meczu na Białorusi jeszcze w 89min było 1:2 dla Vardaru), by w rewanżu z remisować po 0 i awansować. Szanse dla Debrecenu oceniam na 25%

2. Ironi - Neftchi, kibicujemy Azerom. Jak dla mnie jest szansa na niespodziankę, o czym piszę post wyżej. Szanse Neftchi 45%.

3. Molde- Basel, kibicujemy Norwegom. Zdaje się, że nadal trenerem ekipy z NOR jest Solskjaer i póki co ładne ma wyniki. Dwumecz z Ventspils należy rozpatrywać z przymróżeniem oka. Prawdziwy test czeka Norwegów w meczu z Basel, szanse oceniam na 30% .

4. Sheriff - DZagrzeb. Mołdawia w tym sezonie ma bardzo dobry rankingowy wynik. Co prawda, oprócz Sherifa wszystkie ekipy odpadły ale nabijły ponad 2 pkt i ten sezon Moldawia musi uznać za udany. Sheriff nie jest bez szans, tym bardziej, że Zagrzeb stoczył niespodziewanie wyrównany dwumecz z mistrzem Bułgarii. A obecny sezon dla Bułgarii jest jednym z najgorszych w historii (0,750 pkt!). Szanse na 50%

5. AEL - Partizan. Liczę na Serbów, jednak futbol cypryjski idzie w górę i kto wie czy AEL nie dokona podobnego sezonu co APOEL rok temu. Szanse dla Partizana na 20%

6. Kopenhaga- Brugge. Cięzko znaleźć faworyta, dwumecz drużyn na papierze przynajmniej bardzo wyrównany. Dla nas lepszym byłoby przejście dalej Belgów. Ale intuicja mi mówi, że Duńczycy zagrają w LM.
Szanse dla Belgów na 40%.

7. Cluj- Liberec. Fajny dwumecz dla nas, bo spotkanie dwóch bezpośrednich naszych rywali rankingowych i wiadomo, że ktoś odpadnie ale i ktoś zagra dalej. Szanse na 50% z lekką przewagą na CFR.

8. Slask- H`borgs. Oczywista oczywistość. Przejście Szwedów daje pewną grę w LE i dalsze punktowanie. Porażka w praktyce oznacza koniec przygody z Uefą dla Sląska. W IV r LE wpadnie na rywala rozstawionego i szanse na awans mają iluzoryczne. Szanse na awans do IV r LM oceniam po równo.

9. Fererbahce- Vaslui. Faworytem są Turcy. Szanse dla nich oceniam na 75%.
Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 30.07.2012 o godz. 23:46.