|
A myśleliście, ile taki Piłsudski miał elektoratu negatywnego ? A i tak z grupką zapaleńców robił swoje. Jak wyruszył z wiślackich terenów , z Oleandrów gdzie wtedy znajdował się stadion Wisły (która użyczyła go strzelcom na ćwiczenia) z I Kadrową i dotarł do Kielc to ludziska przed polskim wojskiem okna zamykali, taka była świadomość narodowa. Akurat tamten teren mnie nie dziwi , bo tam modlą się do dzisiaj do tow. Jaskierni.
Cała endecja nawet w w wolnej POlsce pluła na niego (Piłsudskiego) do końca jego dni. Swiadomej części narodu zawsze jest mniej niż tępej bezwolnej masy prowadzonej na POstronku jak bydło.
|