stalsanok1946 napisał(a):

|
Dziś takie miernoty jak Jaliens, Paljic, Lamey zabierają miejsce w 11stce utalentowanym polakom. Chyba się ze mną zgodzicie że wolicie oglądać na lewej stronie nowicjusza Żemło który się ogra i może być solidnym ligowcem za pare lat niż na wypalonego Paljicia.
|
Akurat to słaby przykład. Paljić wirtuozem piłki nie był i grał nie na swojej pozycji. Ale wypalony nie był i w każdym meczu grał bardzo ambitnie.
A mit o młodych ambitnych Polakach z pensją 5000 zł jako fundamencie Wisły jest piękny ale pryśnie szybciutko pomimo starannego pielęgnowania.
Mieliśmy sporo tych młodych i starych Polaków w ostatnich dziesięciu latach. Tylko ambicji i profesjonalizmu u nich nie było. I bardzo często umiejętności. O umieraniu za Wisłę nie wspominam. Oczywiście mówię o postawie na boisku.
Dlaczego teraz miało by być inaczej ?
A przy okazji dyskusji finansowej, mówiło się, ze w czerwcu wpłyną pieniądze z Uefa za poprzedni sezon o ile się pogodzą z mandziarą.
Wpłynęły ?
W sumie chodzi mi o fakt, bo co się stanie z forsą to nawet nie muszę się starać domyślać.