Wyświetl pojedynczy post
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18427
Stary 26.07.2012, 14:38
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Nie zgadzam się ze zdecydowaną większością tez które postawileś (z niektórymi się zgadzam). Żeby jednak nie robić niepotrzebnie wykładu skoncntruję się tylko na tych dwóch sprawach:
ad1
Zakładam że to zdanie nie jest tylko figurą retoryczną. I naprawdę uważasz że najlepszą metodą poznania prawdy jest "wycentrowanie" dwóch skrajnych stanowisk. Moim zdaniem oczywista nieprawda. Tak jakby twierdzić że kompromisem pomiędzy nazizmem a komunizmem jest demokracja liberalna. Prawda zwyczajnie istnieje i nie ma nic wspólnego z tym w jaki sposób jest ona przedstawiana przez jedną lub drugą stonę konfliktu. A jeśli chodzi o prognozy gospodarcze to prawda jest taka że (tak jak napisałem w poście powyżej) są one bardzo złe. Złe na tyle że nawet nieprzytomny Vincent poinformował że jednym z rozważanych scenariuszy jest scenariusz recesji.
Jest to pewne uproszczenie na potrzeby forum. Prawdy objawionej nie ma. Było by pięknie gdyby było to tak łatwe jak " kompromisem pomiędzy nazizmem a komunizmem jest demokracja liberalna". (Dobrze napisane)

Chodzi mi raczej o odrzucenie niskiej (zerowej) jakości polityki oraz dyskusji w tym kraju. Idealna opcja polityczna nie istnieje. Nikt nie dogodzi wszystkim.

Recesja nadchodzi jest to pewne. Katastrofy nie będzie. Ale kto ma rację dowiemy się dopiero post factum. Dziś możemy podyskutować.

To tak jak z forum są tu użytkownicy z którymi się nie zgadzam natomiast ich poglądy nie są tępą kalką tego co widzieli/słyszeli w TV. Dużo chętniej widział bym u władzy partię z którą programowo się nie zgadzam ale są to konkretni ludzi o konkretnych pomysłach, a nie prostaccy krzykacze jak (PO, PIS i cała reszta w sejmie). Jest też wielu takich użytkowników których zaliczył bym do gawiedzi. Żyją czarno białymi-uproszczeniami. Na próbę jakiejkolwiek dyskusji odpowiadają utartymi schematami, agresją i obrażaniem (notabene idealnie nadawali by się do sejmu)