Dariook
Cytat:
|
Hej. Dzieki za checi ale mysle ze jeszcze nie pora by cos tlumaczyc. Proponuje bys zaczekal jeszcze miesiac I wtedy chetnie podyskutujemy o tym kto mial racje.
|
Ale jaka racje chlopie? Ze poziom coraz nizszy? Bzdura. Zamiast wypisywac glupoty przesledz sobie wyniki polskich zespolow w europie od 1990 roku.
My w tym czasie
nigdy nie notowalismy regularnych dobrych wystepow. Byly 2 dobre sezony z rzedu? To nastepny byl slaby. Mielismy 3 swietne sezony? I tak nie bylismy wysoko w rankingu, bo 2 pozostale byly slabe...
Ostatnie dwa sezony byly dobre. W ostatnich 4 latach az 3 sezony byly dobre. Naprawde, jesli teraz przytrafi sie slabszy sezon (co jest mozliwe) to nie bedzie zadnego spadajacego poziomu. No chyba ze jako model wezmiemy lata 70
Wiec jesli tak sie upierasz przy swoim to proponuje poczekac,ale... do sierpnia 2013. Jak wtedy bedziemy po dwoch slabych sezonach (tym i nastepnym) to wtedy bedzie mozna jeczec o spadajacym poziomie. Poki co nie ma takich przeslanek.
Zreszta, pomijam juz taki fakt ze nie mozna sie patrzec tylko na wyniki. Jakie byly stadiony 10 lat temu? Jakie byly budzety? Jakie zarobki w ekstraklasie? Jaki byl poziom szkolenia i jaki jest teraz*?
*Poziom szkolenia dalej jest nedzny ale i tak o klase lepszy niz byl 10 lat temu. Wtedy nikt na powaznie sie tym nie zajmowal. Teraz probuja cos robic Legia i Zaglebie. Do tego chodza sluchy ze i Lech zamierza na powazniej zainwestowac w szkolenie.
rw88
Cytat:
|
A i jeszcze jedno - ja nie twierdzę, że jest zajebiście, powiedzmy sobie szczerze, rejony końca trzeciej dziesiątki, które jeszcze niedawno okupowaliśmy to jest nędza straszna dla kraju z naszym potencjałem, dlatego warto podkreślić, że ten postęp (który moim zdaniem niewątpliwie robimy) tworzymy z raczej niskiego pułapu. Powiedzmy sobie szczerze, ten nasz progres to aktualnie gonienie takich krajów jak Austria, Belgia, Grecja, Dania, Szwajcaria, Cypr czy nawet Izrael, więc nie ma szału krótko mówiąc.
|
Dokladnie!