arti napisał(a):

@ pan Dudi
A Ty pamiętasz Brożka (zresztą obu) jak miał lat 19 czy 18 - wiosną 2001 jak debiutował w I drużynie?
Wydawało się, że to może być napastnik nawet klasy europejskiej w przyszłości. Spokojnie mógł grać po 20-30min w meczu i w 11 jak by było potrzeba.
Ale potem bezsensowne wypożyczenia do ŁKS, GKS i 1,5 czy 2 lata w plecy. Dzięki Kasperczakowi...
Widać było, że tj. talent, a Czekaj - no sprawność, zwrotność niezbyt dobra. Oby się podciągnął.
|
Oczywiście, że pamiętam.
Moim zdaniem, to wypożyczony był nie ze względu na Kasperczaka, tylko Żurawskiego, Frankowskiego czy Nicińskiego w ataku.
Czy mógł grać w 11 i osiągać tyle, ile Wisła wtedy osiągała? Wątpię. Statystyki z ŁKS nie są dla niego najlepsze, delikatnie mówiąc- 8 meczy, 0 bramek a miał wtedy dokładnie tyle lat, co Czekaj teraz.
Z resztą, nie chodzi mi o porównywanie obu piłkarzy, ale o sytuację. Zanim zaczną forumowicze wylewać pomyje na młodych piłkarzy Wisły, może warto dać im czas? Tak, jak piszesz- oby się podciągnął. Też na to liczę, bo sam jestem świadom tego, że to nie jest na razie gracz na zawojowanie polskiej ligi. Niemniej, jest jeszcze młody i gra na pozycji, na której (jak chyba żadnej innej) liczy się doświadczenie.
PS. Zapominam czasem o specyfice tego forum i od każdego oczekuję rozsądnego podejścia do tematu, a nie gówniarskich "gdzie są wszyscy, którzy...", odnośnie zawodnika, który ma 19 lat i został skrytykowany przez innego anonimowego użytkownika.
