Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58229
Stary 16.07.2012, 21:31
Markus napisał(a):Wyświetl post
Przypominam, nie tylko Miłoszowi, że wzajemne obrażanie się i personalne ataki są niedopuszczalne. Nie chcę już sięgać po koejne bany, ufam, że wszyscy w końcu to zrozumiecie.

A jeśli chodzi o identyfikację z klubem: nie ma powodu, dla którego kibic nie mógłby utożsamiać się bardziej z obcokrajowcem np: typu Pareiki, czy Clebera, niż z Polakiem typu Kokoszki i nie tylko. Wielokrotnie to obcokrajowcy są lepszymi Wiślakami i wiedzą bardziej, czym jest Wisła niż Polacy typu Bobrowiccza, Gałuszki, Kałużnego, Strąka itd. Tak jak np: kibice Barcelony nie mają żadnego problemu z identyfikowaniem się z Argentyńczykiem Messim.

Nie mieszajmy ideologii w swoje pomysły. Wiśle jest już wystarczająco ciężko bez nowch absurdów produkowanych przez obecnych "zaządców".
No ale ten absurd właśnie tworzysz ty, bo nikt nie mówi tego, że Pareiko Cleber czy Marcelo to nie-Wiślacy, albo, że dla nich nie ma miejsca tutaj.
Mówimy o Jaliensach, Paljiciach, Kirmach Lameyach etc, których bardziej wolelibyśmy zamienić na Czekajów, Urygów, czy starszych Głowackich i Sobolewskich i innych chłopaków, ale tych co rozumieją naszą kulturę, specyfikę i będą się w niej dobrze czuć i respektować 100 letnią tradycje Wisły a nie liczyć tylko na "drobne" od spółki akcyjnej.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując