Markus napisał(a):

Przypominam, nie tylko Miłoszowi, że wzajemne obrażanie się i personalne ataki są niedopuszczalne. Nie chcę już sięgać po koejne bany, ufam, że wszyscy w końcu to zrozumiecie.
A jeśli chodzi o identyfikację z klubem: nie ma powodu, dla którego kibic nie mógłby utożsamiać się bardziej z obcokrajowcem np: typu Pareiki, czy Clebera, niż z Polakiem typu Kokoszki i nie tylko. Wielokrotnie to obcokrajowcy są lepszymi Wiślakami i wiedzą bardziej, czym jest Wisła niż Polacy typu Bobrowiccza, Gałuszki, Kałużnego, Strąka itd. Tak jak np: kibice Barcelony nie mają żadnego problemu z identyfikowaniem się z Argentyńczykiem Messim.
Nie mieszajmy ideologii w swoje pomysły. Wiśle jest już wystarczająco ciężko bez nowch absurdów produkowanych przez obecnych "zaządców".
|
No ale ten absurd właśnie tworzysz ty, bo nikt nie mówi tego, że Pareiko Cleber czy Marcelo to nie-Wiślacy, albo, że dla nich nie ma miejsca tutaj.
Mówimy o Jaliensach, Paljiciach, Kirmach Lameyach etc, których bardziej wolelibyśmy zamienić na Czekajów, Urygów, czy starszych Głowackich i Sobolewskich i innych chłopaków, ale tych co rozumieją naszą kulturę, specyfikę i będą się w niej dobrze czuć i respektować 100 letnią tradycje Wisły a nie liczyć tylko na "drobne" od spółki akcyjnej.