Wyświetl pojedynczy post
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58227
Stary 16.07.2012, 21:07
milosz napisał(a):Wyświetl post
Wisła jeśli ma się rozwijać musi korzystać z usług piłkarzy dobrych jakościowo, a Ci w większym wyborze są poza naszym krajem, bo jest ich zwyczajnie więcej, a biorąc pod uwagę często spotykane ceny zaporowe na wyróżniających się Polaków grających w naszej lidze, zagraniczni są tańsi. To teza prawdziwa, a podważanie jej może mieć jedynie charakter ideologiczny.
Nonsens.
W każdym kraju można powiedzieć że "większy wybór jest poza krajem". Wytłumacz więc dlaczego w drużynach (poza wyjątkami) większość stanowią "tubylcy" ? Zwłaszcza w krajach biedniejszych takich jak Polska.
Popatrz ile cała polska liga wydala na transfery w tym roku (post SWEET_83 z godz. 11).
1,5 mln € !!!! (średni zachodnioeuropejski klub pierwszoligowy wydaje z 5 razy więcej)
Więc kogo i gdzie chcesz kupować ?
Teoretycznie można by gdzieś na Bałkanach jakiś gości wynaleźć pod warunkiem że:
- ma się tabuny skautów (którzy za darmo nie pracują)
-uprzedzi się skautów tych klubów o których napisałem wyżej
- piłkarz ma 18-19 lat nie ma jeszcze swojego agenta.
No nie wykluczam.... Ale z taką kasą ... Marne szanse.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 16.07.2012 o godz. 21:16.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując