To, ze Lech bedzie rozstawiony we wszystkich rundach (takze w IV i to na 100%) daje im najwieksze szanse na awans do fazy grupowej ale... Chcialbym zwrocic uwage na fakt, ze w III rundzie koncza sie rywale z Kazachstanow, Azerbejdzanow, San Marino czy Litwy. Juz w III rurndzie nierozstawione moga byc niektore kluby z Turcji, Danii, Cypru, Rumunii czy Szwajcarii. Wtedy zaczna sie pierwsze powazne problemy.
A w IV rundzie to juz w ogole "bajka"
Nierozstawione beda takie ekipy jak Anzi Machaczkala, Dynamo Moskwa, Feyenoord, Bursaspor, Crvena Zvezda, Rapid Wieden, Dinamo Bukareszt czy Gent. Bedzie wiec z kim odpasc bedac rozstawionym...
Wg mnie w tym roku nasi pucharowicze zakoncza swoje goscinne wystepy w Europie w sierpniu. Lech nie bedzie mial szczescia w IV rundzie (jesli sie tam doczolga) i trafi na kogos mocnego, Legia w IV rundzie bedzie nierostawiona i poplynie z jakims potentatem czy solidnym przecietniakiem, Ruch tradycyjnie przejdzie pierwszego rywala gdy jest rozstawiony a w III rundzie bedac nierozstawionym juz sie pozegna.
No i nasz wspanialy MP... Przejscie Czarnogorcow uznam za sukces. W III rundzie kaplica chyba, ze beda miec farta w losowaniu i trafia na jakis Helsingborg czy Ziline, wtedy moze powalcza.
Co by nie mowic to kazdy z naszych pucharowiczow poniosl jakies straty po zakonczeniu minionego sezonu. Slask stracil kilku zawodnikow, ktorzy byli wazni w tym zespole, Legia mimo wszystko stracila Skorze a "wzmocnila" sie Urbanem, to raczej zmiana na minus przy calym szacunku do trenerskiego geniuszu Skorzy

, Lech stracil najlepszego strzelca i kilku innych podstawowych zawodnikow no i Ruch. Tu kadrowo wielkich strat nie ma ale odszedl Fornalik, czlowiek, ktory mial wielki wklad w wyniku Ruchu.
Ciezko biorac te fakty pod uwage liczyc na udany strat polskich klubow w pucharach.