Rinah napisał(a):

Wprawdzie to nie do mnie, ale ciężko patrzeć na Twoje często bezmyślne odpowiedzi i argumenty:
Odpadnięcie z Lewadią oznaczało, że zespół nie zarobił wówczas w pucharach nic. ZERO. Ani od UEFA, ani z frekwencji i reklam, ani z praw TV w pucharach. Tego bronisz?
|
Nie zarobił, ale też nie wydał. Nie wiemy ile zainwestowano w poprzednim sezonie na operacje "szturm na LM", więc nie mamy powodu do negowania faktu, że mamy kiepską sytuację finansową. Teraz takimi nie dysponujemy (patrz transfery).
Rinah napisał(a):

|
Działania/polityka/przekonania/nadzór Bednarza doprowadziły wówczas do kompromitacji sportowej i realnej dziury budżetowej, bo przyznano, że w budżecie przewidziano przynajmniej awans do ostatnich rund kw., za co UEFA też płaci konkretne pieniądze.
|
A może jednak kalkulacje ówczesnego prezesa spowodowane grą w Sosnowcu. Aktualnie brak mistrzostwa i pucharów w tym roku to ogromne straty dla naszego budżetu, czyż nie?
Mówimy o piłkarzu, który niejednokrotnie sprawiał trenerom problemy. Być może kusząca była ew. opcja transferu definitywnego. Możliwe, że wypożyczenie kosztowało tyle ile my zapłaciliśmy za wypożyczenie Bitona. Dlaczego miałoby być to więcej. Mówimy o piłkarzu sprawiającym trudności trenerom, który od ponad roku jest bez formy.
Jak ma Ci Bednarz sprowadzić piłkarza jak nikt mu na to nie daje funduszów...
Rinah napisał(a):

No właśnie nie ma, każdy z nich pracował w innych warunkach
Rinah napisał(a):

|
Obaj mają takie samo podejście do scoutingu? Nie.
|
Wymień osiągnięcia minionych skautow.
Rinah napisał(a):

|
Dokonali równie wiele udanych transferów? Nie.
|
Wymień te udane transfery przy obydwu dyrektorach sportowych, a do tego porównaj jeszcze fundusze na kontrakty tych piłkarzy.
Rinah napisał(a):

|
Mają identyczną wizje polityki klubu? Nie.
|
No i co z tego? Lepiej awansować do LM i po dwóch latach zbankrutować, czy lepiej być przez następne kilka lat czołową drużyną i grać o LM bez większego ryzyka?
Rinah napisał(a):

|
W podobny sposób starali się o poprawę szkolenia? Nie. Valckx zatrudnił Lisa, Bednarz młodzież olał.
|
Za B-V-M młodzież rzeczywiście dostała szansę na grę, Teraz z konieczności ją dostała. Okazuje się, że Chrapek, czy kilku innych chłopaków mogą w najbliższym czasie wejść do kadry pierwszego zespołu.
Rinah napisał(a):

|
Mieli równie wiele pomyłek transferowych? Nie.
|
Mieli równie wiele kosztownych dla klubu pomyłek transferowych? Nie.
Rinah napisał(a):

|
Mieli identyczne kontakty zagranicą? Nie.
|
Mieli identyczne kontakty w Polsce? Nie.
Rinah napisał(a):

Obaj zachowywali się równie szkodliwie dla drużyny na konferencjach prasowych? Nie.
Mieli zbliżone sukcesy sportowe w Wiśle jako szefowie pionu sportowego? Nie. Bednarz w pucharach nic nie ugrał.
|
Za Bednarza dwa razy byliśmy mistrzem Polski. Ciężko porównywać sukcesy sportowe, gdyż z jednej strony Bednarzowi w najlepszym dla niego momencie przyszło rywalizować o LM w dużo trudniejszej formule niż przyszłej ekipie, a z drugiej strony mówimy o fartownym wyjściu z grupy Ligi Europy.
Rinah napisał(a):

|
Fundamentalnych różnic jest mnóstwo.
|
Owszem różnią się, ale te różnice wynikają też z warunków pracy.
Rinah napisał(a):

|
Bednarz zrobił rzecz straszną i całkowicie nieprofesjonalną, rozbił zespół i jak pokazał czas zniszczył rundę, a Wy go jeszcze za to bronicie? Koniec świata…
|
Rinah napisał(a):

|
Rany Boskie… Nie byle wypowiedź, tylko oficjalne stanowisko prezesa klubu, mówiące, że dla tej drużyny i tych zawodników bez względu na dalsze wyniki nie będzie tu miejsca! Bednarz wysłał im sygnał, że nie mają po co dalej się starać i o co walczyć.
|
Po to, aby znaleźć sobie nowy klub trzeba się pokazać. Chyba, że mówimy o piłkarzach bez ambicji to wtedy masz rację.
Rinah napisał(a):

|
Poprzednicy zbudowali drużynę, która zdobyła MP, wyszła z grupy LE i na której również w nadchodzącym sezonie będzie opierać się skład! To jest drużyna bez perspektyw, bezwartościowa? Ciekawe, ile „młodszych polskich drużyn” zdoła tyle samo dokonać na przestrzeni nadchodzących lat…
|
Fart, fart i jeszcze raz fart oraz słabość ligi. Jest bez perspektyw. To drużyna zbudowana na najbliższy rok, dwa. Drużyna, w której nie były zachowane proporcje wiekowe. Drużyna, w której nie ma kogo sprzedać za sensowne pieniądze. Dawno tak źle nie było.
Rinah napisał(a):

|
Proszę o konkretne dane potwierdzające ten fakt. Twoje powoływanie się na fakty prasowe i plotki jest tutaj żałosne. Nie masz nic na potwierdzenie tego założenia.
|
Tak. Jaliens zarabia grosze, dlatego nie chce odejść do ligi holenderskiej. Iliev też na pewno zgodził się grać tutaj za małe pieniądze. Nigdy oficjalnie nie pojawiają się informacje o zarobkach oraz informacje o kasie za transfery, wszystko to są właśnie doniesienia medialne.
Rinah napisał(a):

|
Wprawdzie to nie do mnie, ale ciężko patrzeć na Twoje często bezmyślne odpowiedzi i argumenty:
|
Ktokolwiek prezentuje zupełnie inny pogląd to udziela bezmyślnych odpowiedzi i argumentów. Brawo :lol