Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58186
Stary 15.07.2012, 14:42
Rinah napisał(a):Wyświetl post
Wprawdzie to nie do mnie, ale ciężko patrzeć na Twoje często bezmyślne odpowiedzi i argumenty:
Odpadnięcie z Lewadią oznaczało, że zespół nie zarobił wówczas w pucharach nic. ZERO. Ani od UEFA, ani z frekwencji i reklam, ani z praw TV w pucharach. Tego bronisz?
Nie zarobił, ale też nie wydał. Nie wiemy ile zainwestowano w poprzednim sezonie na operacje "szturm na LM", więc nie mamy powodu do negowania faktu, że mamy kiepską sytuację finansową. Teraz takimi nie dysponujemy (patrz transfery).

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Działania/polityka/przekonania/nadzór Bednarza doprowadziły wówczas do kompromitacji sportowej i realnej dziury budżetowej, bo przyznano, że w budżecie przewidziano przynajmniej awans do ostatnich rund kw., za co UEFA też płaci konkretne pieniądze.
A może jednak kalkulacje ówczesnego prezesa spowodowane grą w Sosnowcu. Aktualnie brak mistrzostwa i pucharów w tym roku to ogromne straty dla naszego budżetu, czyż nie?

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Czyli mam rozumieć, że Wisła wypożyczyła Małeckiego za darmo? Charytatywnie? No bo jeśli jego wypożyczenie nic nie zmienia w naszych finansach, to musiał iść za darmo Albo że Bednarz wiedział już w kwietniu, kiedy mówił o przyszłych transferach, że w lipcu Małecki zostanie akurat tam wypożyczony i znał oferowaną przez Turków kwotę? To faktycznie minał się z powołaniem, bo powinien być jasnowidzem, a nie dyrektorem sportowym czy prezesem
Mówimy o piłkarzu, który niejednokrotnie sprawiał trenerom problemy. Być może kusząca była ew. opcja transferu definitywnego. Możliwe, że wypożyczenie kosztowało tyle ile my zapłaciliśmy za wypożyczenie Bitona. Dlaczego miałoby być to więcej. Mówimy o piłkarzu sprawiającym trudności trenerom, który od ponad roku jest bez formy.

Jak ma Ci Bednarz sprowadzić piłkarza jak nikt mu na to nie daje funduszów...

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Nie ma?
No właśnie nie ma, każdy z nich pracował w innych warunkach

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Obaj mają takie samo podejście do scoutingu? Nie.
Wymień osiągnięcia minionych skautow.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Dokonali równie wiele udanych transferów? Nie.
Wymień te udane transfery przy obydwu dyrektorach sportowych, a do tego porównaj jeszcze fundusze na kontrakty tych piłkarzy.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Mają identyczną wizje polityki klubu? Nie.
No i co z tego? Lepiej awansować do LM i po dwóch latach zbankrutować, czy lepiej być przez następne kilka lat czołową drużyną i grać o LM bez większego ryzyka?

Rinah napisał(a):Wyświetl post
W podobny sposób starali się o poprawę szkolenia? Nie. Valckx zatrudnił Lisa, Bednarz młodzież olał.
Za B-V-M młodzież rzeczywiście dostała szansę na grę, Teraz z konieczności ją dostała. Okazuje się, że Chrapek, czy kilku innych chłopaków mogą w najbliższym czasie wejść do kadry pierwszego zespołu.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Mieli równie wiele pomyłek transferowych? Nie.
Mieli równie wiele kosztownych dla klubu pomyłek transferowych? Nie.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Mieli identyczne kontakty zagranicą? Nie.
Mieli identyczne kontakty w Polsce? Nie.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Obaj zachowywali się równie szkodliwie dla drużyny na konferencjach prasowych? Nie.
Mieli zbliżone sukcesy sportowe w Wiśle jako szefowie pionu sportowego? Nie. Bednarz w pucharach nic nie ugrał.
Za Bednarza dwa razy byliśmy mistrzem Polski. Ciężko porównywać sukcesy sportowe, gdyż z jednej strony Bednarzowi w najlepszym dla niego momencie przyszło rywalizować o LM w dużo trudniejszej formule niż przyszłej ekipie, a z drugiej strony mówimy o fartownym wyjściu z grupy Ligi Europy.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Fundamentalnych różnic jest mnóstwo.
Owszem różnią się, ale te różnice wynikają też z warunków pracy.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Bednarz zrobił rzecz straszną i całkowicie nieprofesjonalną, rozbił zespół i jak pokazał czas zniszczył rundę, a Wy go jeszcze za to bronicie? Koniec świata…
Rinah napisał(a):Wyświetl post
Rany Boskie… Nie byle wypowiedź, tylko oficjalne stanowisko prezesa klubu, mówiące, że dla tej drużyny i tych zawodników bez względu na dalsze wyniki nie będzie tu miejsca! Bednarz wysłał im sygnał, że nie mają po co dalej się starać i o co walczyć.
Po to, aby znaleźć sobie nowy klub trzeba się pokazać. Chyba, że mówimy o piłkarzach bez ambicji to wtedy masz rację.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Poprzednicy zbudowali drużynę, która zdobyła MP, wyszła z grupy LE i na której również w nadchodzącym sezonie będzie opierać się skład! To jest drużyna bez perspektyw, bezwartościowa? Ciekawe, ile „młodszych polskich drużyn” zdoła tyle samo dokonać na przestrzeni nadchodzących lat…
Fart, fart i jeszcze raz fart oraz słabość ligi. Jest bez perspektyw. To drużyna zbudowana na najbliższy rok, dwa. Drużyna, w której nie były zachowane proporcje wiekowe. Drużyna, w której nie ma kogo sprzedać za sensowne pieniądze. Dawno tak źle nie było.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Proszę o konkretne dane potwierdzające ten fakt. Twoje powoływanie się na fakty prasowe i plotki jest tutaj żałosne. Nie masz nic na potwierdzenie tego założenia.
Tak. Jaliens zarabia grosze, dlatego nie chce odejść do ligi holenderskiej. Iliev też na pewno zgodził się grać tutaj za małe pieniądze. Nigdy oficjalnie nie pojawiają się informacje o zarobkach oraz informacje o kasie za transfery, wszystko to są właśnie doniesienia medialne.

Rinah napisał(a):Wyświetl post
Wprawdzie to nie do mnie, ale ciężko patrzeć na Twoje często bezmyślne odpowiedzi i argumenty:
Ktokolwiek prezentuje zupełnie inny pogląd to udziela bezmyślnych odpowiedzi i argumentów. Brawo :lol
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 15.07.2012 o godz. 14:48.
Odpowiedz cytując