Kacpaw91 napisał(a):
|
Ile to kosztowało jeszcze raz pytam.
|
Wprawdzie to nie do mnie, ale ciężko patrzeć na Twoje często bezmyślne odpowiedzi i argumenty:
Odpadnięcie z Lewadią oznaczało, że zespół nie zarobił wówczas w pucharach nic. ZERO. Ani od UEFA, ani z frekwencji i reklam, ani z praw TV w pucharach. Tego bronisz?
Działania/polityka/przekonania/nadzór Bednarza doprowadziły wówczas do kompromitacji sportowej i realnej dziury budżetowej, bo przyznano, że w budżecie przewidziano przynajmniej awans do ostatnich rund kw., za co UEFA też płaci konkretne pieniądze.
Kacpaw91 napisał(a):
Poproszę o oficjalną informację o:
- kwocie
- terminie płatności
- warunkach otrzymania
|
Czyli mam rozumieć, że Wisła wypożyczyła Małeckiego za darmo? Charytatywnie? No bo jeśli jego wypożyczenie nic nie zmienia w naszych finansach, to musiał iść za darmo

Albo że Bednarz wiedział już w kwietniu, kiedy mówił o przyszłych transferach, że w lipcu Małecki zostanie akurat tam wypożyczony i znał oferowaną przez Turków kwotę? To faktycznie minał się z powołaniem, bo powinien być jasnowidzem, a nie dyrektorem sportowym czy prezesem
Kacpaw91 napisał(a):
|
Ciągle powtarzam jednak, że zbyt wielkiej różnicy nie ma. Wszyscy wiedzą, że jest to wersja oszczędnościowa funkcjonowania klubu.
|
Nie ma?
Obaj mają takie samo podejście do scoutingu? Nie.
Dokonali równie wiele udanych transferów? Nie.
Mają identyczną wizje polityki klubu? Nie.
W podobny sposób starali się o poprawę szkolenia? Nie. Valckx zatrudnił Lisa, Bednarz młodzież olał.
Mieli równie wiele pomyłek transferowych? Nie.
Mieli identyczne kontakty zagranicą? Nie.
Obaj zachowywali się równie szkodliwie dla drużyny na konferencjach prasowych? Nie.
Mieli zbliżone sukcesy sportowe w Wiśle jako szefowie pionu sportowego? Nie. Bednarz w pucharach nic nie ugrał.
Fundamentalnych różnic jest mnóstwo.
Kacpaw91 napisał(a):
|
Ktoś sprowadził profesjonalnych piłkarzy z niezłymi kontraktami, których demotywuje byle wypowiedź, wierzysz w to?
|
Rany Boskie… Nie byle wypowiedź, tylko oficjalne stanowisko prezesa klubu, mówiące, że dla tej drużyny i tych zawodników bez względu na dalsze wyniki nie będzie tu miejsca! Bednarz wysłał im sygnał, że nie mają po co dalej się starać i o co walczyć.
Dlaczego nikt na świecie nie motywuje w ten sposób piłkarzy w analogicznych sytuacjach? Dlaczego nawet w zwykłych firmach i przedsiębiorstwach nikt nie „motywuje” w ten sposób pracowników? Już widzę, jak Ty sam byś się „starał” w podobnej sytuacji…
Bednarz zrobił rzecz straszną i całkowicie nieprofesjonalną, rozbił zespół i jak pokazał czas zniszczył rundę, a Wy go jeszcze za to bronicie? Koniec świata…
Kacpaw91 napisał(a):
|
Czy to przypadkiem nie poprzednicy zbudowali drużynę bez perspektyw?
|
Poprzednicy zbudowali drużynę, która zdobyła MP, wyszła z grupy LE i na której również w nadchodzącym sezonie będzie opierać się skład! To jest drużyna bez perspektyw, bezwartościowa? Ciekawe, ile „młodszych polskich drużyn” zdoła tyle samo dokonać na przestrzeni nadchodzących lat…
Kacpaw91 napisał(a):
|
Nie porównuje tych piłkarzy jakbyś chciał zauważyć. Po prostu porównuje ich zarobki do tych, które dostawali piłkarze kontraktowani rok wcześniej. Wskazuje na jedno - płacimy znacznie mniej niż płaciliśmy rok temu.
|
Proszę o konkretne dane potwierdzające ten fakt.
Kacpaw91 napisał(a):
|
Dla porównania Genkov, Jaliens, Lamey, Nunez, Iliev, Pareiko, Melikson według informacji medialnych zarabiali 300-400 tysięcy euro/sezon.
|
Proszę o konkretne dane potwierdzające ten fakt. Twoje powoływanie się na fakty prasowe i plotki jest tutaj żałosne. Nie masz nic na potwierdzenie tego założenia.