Wyświetl pojedynczy post
Rinah
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58168
Stary 15.07.2012, 12:31
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Na pierwszej konferencji prasowej z udziałem Bednarza zostało jasne powiedziane (cytuję z pamięci) :

"Wisła Kraków rok 2011 zakończyła wyraźną stratą".

Nie chce mi się szukać tego materiału, sam sobie sprawdź.
.
Mała rada - lepiej nie cytuj z pamięci. Bo możesz łatwo pobłądzić, jak teraz.

Dokładnie takie słowa nie padły. Padło natomiast stwierdzenie o "roku obrachunkowym", ale to nie jest budżet klubu. Cytując definicję:

"Rok obrachunkowy lub inaczej rok obrotowy jest to w myśl ustawy o rachunkowości rok kalendarzowy lub inny okres trwający 12 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych, stosowany również dla celów podatkowych. (...) Jeżeli jednostka rozpoczęła działalność w drugiej połowie przyjętego roku obrotowego, to można księgi rachunkowe i sprawozdanie finansowe za ten okres połączyć z księgami rachunkowymi i sprawozdaniem finansowym za rok następny. W przypadku zmiany roku obrotowego pierwszy po zmianie rok obrotowy powinien być dłuższy niż 12 kolejnych miesięcy. Tak elastyczne przepisy co do zmiany roku obrotowego mogą w krańcowej sytuacji przedłużyć rok obrotowy (a tym samym spowodować opóźnienie publikacji sprawozdania finansowego) aż o 23 miesiące".

Czyli widać, że ów rok obrachunkowy nie mógł uwzględniać np: zarobionych przez zawodników Valckxa pieniędzy z pucharów, bo UEFA wypłaca je Wiśle dopiero w roku 2012.

Nigdzie nie padło stwierdzenie ze strony klubu, że w budżecie jest/była dziura. To tylko przekłamujące rzeczywistość uproszczenie, sprzedawane laikom, na które widać liczył Bednarz i którym z sukcesem udało mu się Was zmanipulować.
Ostatnio edytowane przez Rinah : 15.07.2012 o godz. 12:34.
Odpowiedz cytując