Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18312
Stary 13.07.2012, 23:52
cpc napisał(a):Wyświetl post
1.Ten wolnorynkowy elektorat to mniej więcej połowa wyborców PO (druga połowa to członkowie sekty ANTY-PiS), prawie wszyscy wyborcy RP + wyborcy NP. Mało wg Ciebie? Przejęcie 30% tego elektoratu daje wygraną w wyborach.
2.coś chyba pokręciłeś, bowiem elektorat wolnorynkowy już sobie to dawno uświadomił
ad1
Wydaje się byc wyjątkowo optymistycznym założenie że jeśli PiS stanie się "wolnorynkowy" (cokolwiek miałoby to znaczyć) to zagłosuje na niego 1/6 elektoratu PO i po jednej 1/3 elektoratu RP i NP. Obawiam się że przynajmniej w przypadku elektoratu PO i RP (pomijając juz zupełnie fakt jaki procent spośród nich stanowi elektorat "wolnorynkowy") działają tu zupełnie inne mechanizmy. Nie wspomnę już o tym że oprócz pozyskania elektoratu "wolnorynkowego" trzeba myśleć o zachowaniu elektoratu już posiadanego.
ad2
Chyba jednak nic nie pokręciłem skoro Twoim zdaniem "wolnorynkowcy" głosują na PO i RP a osoba poczuwająca się jak sądzę do wspólnoty z tą grupą pisze że: "PiS niestety właśnie takimi pomysłami zraża do siebie wolnorynkowych wyborców".
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 14.07.2012 o godz. 00:25.