Wyświetl pojedynczy post
cpc
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18299
Stary 13.07.2012, 11:24
http://niezalezna.pl/30943-w-sejmie-...-projektem-pis

"Zaproponowane rozwiązania ograniczą zatrudnianie na czarno i na podstawie umów śmieciowych - przekonywał podczas debaty Janusz Śniadek (PiS). W jego ocenie uszczelnią także system ubezpieczeń społecznych. "Umowy śmieciowe i praca na czarno to obecnie w Polsce najczęstszy sposób unikania płacenia podatków" - powiedział Śniadek."

Oczywiście towarzysz Śniadek nie widzi problemu jaki widzi wielu przedsiębiorców, a jednym z nich są właśnie wysokie koszty pracy, które nie tylko są powodem, w większości przypadków, zawierania tzw umów śmieciowych ale skutecznie zniechęcają do prowadzenia biznezu w Polsce.
Pytanie - a co wtedy jeśli pracownik nie chce mieć umowy o pracę bo uważa, że mu się to bardziej opłaca? Ciekaw jestem też o ile skoczy w Polsce bezrobocie jeśli ten projekt przejdzie w sejmie. Co chce ratować związkowiec Śniadek? ZUS, który jest już i tak bankrutem? Może lepiej promować system kanadyjski, o którym kiedyś wspomniał Jarosław?

PiS niestety właśnie takimi pomysłami zraża do siebie wolnorynkowych wyborców. Ciekawa strategia na zwycięstwo w wyborach .