http://niezalezna.pl/30943-w-sejmie-...-projektem-pis
"Zaproponowane rozwiązania
ograniczą zatrudnianie na czarno i na podstawie umów śmieciowych - przekonywał podczas debaty Janusz Śniadek (PiS). W jego ocenie uszczelnią także system ubezpieczeń społecznych. "
Umowy śmieciowe i praca na czarno to obecnie w Polsce najczęstszy sposób unikania płacenia podatków" - powiedział Śniadek."
Oczywiście towarzysz Śniadek nie widzi problemu jaki widzi wielu przedsiębiorców, a jednym z nich są właśnie wysokie koszty pracy, które nie tylko są powodem, w większości przypadków, zawierania tzw umów śmieciowych ale skutecznie zniechęcają do prowadzenia biznezu w Polsce.
Pytanie - a co wtedy jeśli pracownik nie chce mieć umowy o pracę bo uważa, że mu się to bardziej opłaca? Ciekaw jestem też o ile skoczy w Polsce bezrobocie jeśli ten projekt przejdzie w sejmie. Co chce ratować związkowiec Śniadek? ZUS, który jest już i tak bankrutem? Może lepiej promować system kanadyjski, o którym kiedyś wspomniał Jarosław?
PiS niestety właśnie takimi pomysłami zraża do siebie wolnorynkowych wyborców. Ciekawa strategia na zwycięstwo w wyborach

.