Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18290
Stary 12.07.2012, 12:10
sanderuss napisał(a):Wyświetl post
1. Odnosnie pseudo konkursow obecnego rezimu o ktorych napisales pod koniec poprzedniego postu.
2.Co do ludzi bioracych aktywny udzial w poczynaniach komunistow moim zdaniem powinni dostac minimum 10 lat zakazu pelnienia jakichkolwiek funkcji publicznych( administracja, polityka...). Niestety Mazowiecki ze swoja polityka grubej kreski moze i chcial dobrze ale wyszla kupa. Czyli komunistyczne swinie po kilku liftingach dzialaja dalej jako prominentni politycy pod szyldami innych partii. Niestety teraz trzeba czekac na selekcje naturalna bo juz nic nie mozna zrobic. Swoja droga jak widze trybuna ludowego Rysia Kalisza, kolekcjonera Jaguarow i zlotych Rolexow, podpinajacego sie pod klase pracujaca, albo neo faszystow z krytyki literackiej to mnie krew zalewa jak ludzie moga glosowac na cos takiego. No ale 40 lat komuny i prania mozgu zrobilo swoje.
3. Przyklad Greenspana pokazuje ze nawet bedac przygotowywanym przez kilkanascie lat do objecia FEDu i majac lata wyksztalcenia i praktyki mozna zaliczyc spektakularna wtope. Wiec moge sie zgodzic z toba i zaryzykowac troche sarkastyczne twierdzenie ze w przypadku Skrzypka i Greenspana wyksztalcenie nie gra roli.
4. Wszystkie liczby do ktorych sie odwolywalem mozesz znalezc w sprawozdaniach z wykonania budzetu na stronach NIK.
5. Co do obsadzania stanowisk przez swoich poplecznikow to pierwsza mysl ktora mi przyszla do glowy do historia pewnego rzymskiego cezara ktory zrobil senatorem swojego konia. Bo historie pisza zwyciezcy i gdyby JK dostal bezwzgledna wiekszosc to moglby to samo zrobic z Alikiem. Jego prawo.
6. Ci do przeszlosci agenturalnej Belki to mozesz mi podeslac linka/przybizyc temat bo nie jestem najwyrazniej na biezaco, a musze przyznac ze on jako jedyny wywarl na mnie pozytywne wrazenie jako premier.
ad1
Jeśli z mojego opisu obecnego chaosu dotyczącego obsady stanowisk w spółkach SP wyciągnąłeś taki wniosek: "obie opcje sa siebie warte. Mysla tylko jak najszybciej dopasc do koryta i sie napchac" to wybacz ale zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem.
ad2.
Zgadzam sie co do zasady. Dlatego z tym wiekszym zdumieniem przyjmuję że stawiasz na jednej szali przypadek Kryże i Solorza, Wejherta, Krauze, Belki, Cimoszki, Boniego .... konkludując że: "obie opcje sa siebie warte" . Oczywiście że tak nie jest. Podczas gdy PO praktycznie stało się emanacją układu ubecko-oligarchicznego to PiS z powody tego że ten układ zwalcza stało sie przedmiotem wściekłych ataków właśnie z ich strony.
ad3
Odpowiem tak: moja rezerwa wobec stwierdzenia że Greenspan okazał sie być Twoim zdaniem kiepskim szefem FED tylko potwierdza moje daleko posunięte wątpliwości dotyczące Twojej oceny wykształcenia i doświadczenie śp prezesa NBP.
ad4
Czy możesz podać link?
ad5
Nie jestem pewien czy argument z Alikiem miał być żartem? Bo jeśli tak to taki średni. Natomiast jeśli przytoczona przez Ciebie historia pewnego cesarza i jego konia ma dowodzić tego iż demokratycznie wybrany polityk nie powinien dobierać sobie współpracowników spośród osób które zna, szanuje i do których ma zaufanie to powiem szczerze że czuję się bardzo mocno rozczarowany poziomem tego argumentu. Powiedziałbym wręcz że takiego typu argumentacji spodziwałbym się raczej po Szpeniu.
ad6
Pierwszy z brzegu link:
http://niezalezna.pl/4251-%E2%80%9Eritmo%E2%80%9D-i-%E2%80%9Ebelch%E2%80%9D-w-narodowym-banku-polskim
Wpisz w googla Marek Belka TW Belch a będziesz miał tego znacznie więcej.
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 12.07.2012 o godz. 12:44.