Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18282
Stary 11.07.2012, 20:41
FraMat napisał(a):Wyświetl post
czegos tu nie rozumiem... rozmawiamy o pojęciu prawicy/lewicy biorąc pod uwagę traktowanie gospodarki i podejście do zagdanień społecznych?
W taki razie PO to prawica, a PiS to lewica. Przynajmniej w deklaracjach
Trochę masz racji bo trzeba pewnie to sprecyzować i podzielić co deklarują a co robia i do tego jeszcze oddzielić postulaty gospodarcze od ideologicznych : w sprawach gospodarki deklaracyjnie PIS to prawica chć niektóre postulaty ma socjalno- lewicowe z drugiej strony np.obniżając podatki przedsiebiorców, skladki rentowe to znów podchodzi pod prawicę, ideologicznie zarówno deklaracyjnie jak i praktycznie prawica i to bym powiedzial narodowa .
PO gospodarczo - deklaracyjnie prawica, praktycznie myślę że lewica choć nie socjalna bo zwiększająca obciążenia podatkowe praktycznie wszystkim ale taka typowo "europejska" , ideologicznie deklaracyjnie prawica , w rzeczywistości też lewica anty narodowa i kumoterska. Właściwie to taka partia trochę jak RP tylko większa i trochę mniej showmeńska jest tam wszystko i nic , totalny kogel mogel i kolesiostwo
Palikoty gospodarczo deklaracyjnie określaja się jako lewica ale postulatami są hiper skrajną liberalną prawicą .Ideologicznie lewactwo pełną gębą przyklejenie do Urbana ,Szczuki i Kwacha.
SLD oczywiście wiemy co deklaruja ale gospodarczo prawica bez dwóch zdań, ideologicznie to komuniści i tyle
Myśle że nie powinnismy operować hasłami prawica i lewica bo widać że to złudne określenia.
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 11.07.2012 o godz. 20:43.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej