FraMat napisał(a):

czegos tu nie rozumiem... rozmawiamy o pojęciu prawicy/lewicy biorąc pod uwagę traktowanie gospodarki i podejście do zagdanień społecznych?
W taki razie PO to prawica, a PiS to lewica. Przynajmniej w deklaracjach
|
Trochę masz racji bo trzeba pewnie to sprecyzować i podzielić co deklarują a co robia i do tego jeszcze oddzielić postulaty gospodarcze od ideologicznych : w sprawach gospodarki deklaracyjnie PIS to prawica chć niektóre postulaty ma socjalno- lewicowe z drugiej strony np.obniżając podatki przedsiebiorców, skladki rentowe to znów podchodzi pod prawicę, ideologicznie zarówno deklaracyjnie jak i praktycznie prawica i to bym powiedzial narodowa .
PO gospodarczo - deklaracyjnie prawica, praktycznie myślę że lewica choć nie socjalna bo zwiększająca obciążenia podatkowe praktycznie wszystkim ale taka typowo "europejska" , ideologicznie deklaracyjnie prawica , w rzeczywistości też lewica anty narodowa i kumoterska. Właściwie to taka partia trochę jak RP tylko większa i trochę mniej showmeńska jest tam wszystko i nic , totalny kogel mogel i kolesiostwo
Palikoty gospodarczo deklaracyjnie określaja się jako lewica ale postulatami są hiper skrajną liberalną prawicą .Ideologicznie lewactwo pełną gębą przyklejenie do Urbana ,Szczuki i Kwacha.
SLD oczywiście wiemy co deklaruja ale gospodarczo prawica bez dwóch zdań, ideologicznie to komuniści i tyle

Myśle że nie powinnismy operować hasłami prawica i lewica bo widać że to złudne określenia.