wislak68 napisał(a):

|
Rozumiem że mówimy o deklaracjach a nie o faktach (bo w takim wypadku nazywanie prawicą partii podnoszącej podatki i obciążenia tudzież nacjonalizującą spółki prywatne a lewicą partii która te obciążenia redukuje to jednak spore przekłamanie). Ale nawet w sferze deklaracji trudno nazwać prawicową partię która "ideologicznie" dopuszcza np: in vitro.
|
In vitro nie dotyczy gospodarki ani polityki spolecznej, ale poglądów moralno-etycznych.
PO zawsze deklarowało liberalizm gospodarczy, postawienie na przesiębiorczość, prywatyzację, ograniczenie roli i ingerencji państwa w sferę gospodarki. To podejście prawicowe
PiS zawsze deklarowało rolę państwa w kształtowaniu gospodarki i ochronie najwrażliwszych grup społecznych, oraz konieczność utrzymania najwazniejszcyh działów gospodarki w rekach państwa. To podejście lewicowe.