FraMat napisał(a):

czegos tu nie rozumiem... rozmawiamy o pojęciu prawicy/lewicy biorąc pod uwagę traktowanie gospodarki i podejście do zagdanień społecznych?
W taki razie PO to prawica, a PiS to lewica. Przynajmniej w deklaracjach
|
Rozumiem że mówimy o deklaracjach a nie o faktach (bo w takim wypadku nazywanie prawicą partii podnoszącej podatki i obciążenia tudzież nacjonalizującą spółki prywatne a lewicą partii która te obciążenia redukuje to jednak spore przekłamanie). Ale nawet w sferze deklaracji trudno nazwać prawicową partię która "ideologicznie" dopuszcza np: in vitro.