http://fakty.interia.pl/prasa/o_pols...orokat,1820818
Omówienie artykułu z FAZ w którym po raz pierwszy w prasie niemieckiej spotykam sie ze stwierdzeniem że:
"kryzys polityczny w Rumunii pokazuje, iż z istnienia układów wywodzących się z dawnej nomenklatury komunistycznej może wypływać zagrożenie demokracji w Europie Wschodniej" powołując się przy tym na JK. Oczywiście okraszone jest to komentarzami w stylu:
"W swym rewolucyjnym ferworze Kaczyńscy skłaniali się do prowadzenia walki przeciwko rzeczywistym i wyimaginowanym układom za pomocą wątpliwych z punktu widzenia państwa prawa środków i ogłaszania wrogiem Polski każdego, kto nie był z nimi. Te działania były ozdobione obrazowym patriotyzmem i demonstracyjnie konserwatywnym katolicyzmem - składnikami, które na zachodzie Europy wywołały sporo zdziwienia" i "
Kaczyńscy zasłużyli na swój katastrofalny wizerunek" konkludując:
W Polsce i na Węgrzech ukryte zagrożenie dla demokracji ze strony przyjaznych, postępowych, socjaldemokratycznych partii wywodzących się z dawnego aparatu państwowego, jest już niewielkie. Można spierać się o to, czy stało się tak dzięki Kaczyńskim i Orbanom tego świata czy też chodzi o przykłady udanego samodemontażu."
Natomiast okazuje się że tam gdzie to Niemcom nie pasuje to konkluzje sa inne:
"przykład Rumunii pokazuje, że ponad 20 lat po upadku dyktatury wschodnioeuropejski +czworokąt bermudzki+ ciągle może rozwinąć zadziwiającą siłę wciągania. Inaczej, jak w Polsce, gdzie znikło w nim jedynie dużo pieniędzy, tam (w Rumunii) faktycznie istnieje ryzyko zniknięcia demokracji i państwa prawa"
Inteligencji i wiedzy użytkowników pozostawiam ocenę czy rzeczywiście przykład Polski potwierdza tezę że: "
ukryte zagrożenie dla demokracji ze strony przyjaznych, postępowych, socjaldemokratycznych partii wywodzących się z dawnego aparatu państwowego, jest już niewielkie" i czy "
znikło w nim jedynie dużo pieniędzy". Czy może wręcz przeciwnie, ze względu na swoje przepoczwarzenie zagrożenie ze strony postkomuny (służby, nomenklatura, media) jest znacznie większe niż w Rumunii.
edycja:
Poniżej jeszcze jeden link pokazujący że zdaniem Komisji (Niemców) postkomuna w Rumunii jest zagrożeniem demokracji (w przeciwieństwie do Polski):
http://fakty.interia.pl/polska/news/...enstwo,1820993
Szpenio chciałbym się dowiedzieć czy Twoje lemingowe oczęta również widzą tę hipokryzję
