Wyświetl pojedynczy post
martin_6
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18222
Stary 08.07.2012, 22:34
Lipcowa prognoza Palade:
http://palade.pl/index.php?p=1_2_PULS-WYBORCZY

Ciśnie mi się na usta jeden wniosek. Wracamy powoli do sytuacji z 2005 roku. Na czele PO z PiS-em z 20-kilkoma procentami poparcia, dalej SLD z kilkonastoma, do Sejmu wchodzą jak zwykle ludowcy. Zamiast Leppera jest jedynie Palikot, a zamiast LPR-u Solidarna Polska. W ogóle ziobryści najwidoczniej odnaleźli się lepiej niż PJN czy inni secesjoniści z PiS-u i na dzień dzisiejszy znaleźliby się z parlamencie. I kto wie, czy taki scenariusz nie może się dla Kaczyńskiego całkiem korzystny. Póki co PiS razem z SP i powiedzmy PSL-em nie mieliby większości, ale przy dalszym spadku poparciu dla rządu - kto wie? Szczególnie że przy panującej ordynacji obecnie 24% może dać PiSowi podobną liczbę mandatów, co 30% na jesień (trzeba by to przeliczyć jeszcze) dzięki słabemu wynikowi PO.

Palikot wytracił zupełnie impet i mam nadzieję, że już ponad 10% łba nie wychyli. Myślę, że jego pomysł na politykę się wyczerpał, jeśli nie wymyśli czegoś nowego, to marnie to widzę.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!