Towarzysz Generał napisał(a):

|
Jak zwykle celem jest mistrzostwo.
|
Puste słowa... Równie dobrze Śląsk może mówić, że ich celem wejście do LM a Maaskant, że jego celem jest objęcie posady selekcjonera reprezentacji PZPN. Między celami a marzeniami czasem droga jest zbyt długa i kręta, żeby mówić o tym głośno i nie wystawić się na śmieszność.
Towarzysz Generał napisał(a):

|
dobrze zrozumiałem, że zapewne Głowacki i Sobolewski będą piłkarskimi łamagami? Z jednej kontuzji Sikorskiego wyciągasz wniosek, że jest podatny na kontuzje?
|
Sobolewski, Głowacki, Boguski... czy to naprawdę nimi mamy walczyć o ten niby-cel jakim ma być MP? No i tu niestety powstaje zgrzyt i zwyczajne wystawienie się na śmieszność. Kubica nie mówi o tym, że wygra najbliższy sezon F1 bo to byłoby... śmieszne.
Czasem trzeba przyjąć do wiadomości, że inni są nie tylko lepsi ale również np. są młodsi, bogatsi i mają lepsze zdrowie. Wisła to w tej chwili klub ambasadorów i kuracjuszy i takie emerycko-szpitalniane stroszenie piórek "Ja wam pokarzę" i wymachiwanie laseczką może być odebrane w najlepszym wypadku z politowaniem.
Ktoś kto się czuje silny nie szarżuje argumentem: "inni też są słabi"... Ktoś kto się czuje zdrowy, nie liczy na opatrzność Boską, że tym kontuzje będą go omijały skoro od dawna nie omijają... Ktoś kto się czuje bogaty nie zatrudnia Sikorskiego, który w ostatnim sezonie strzelał gole na Playstation jak większość z forumowiczów...
Są też tacy którzy mają cele i celami żyją... tylko niestety to inni je osiągają. Można sobie wyznaczyć za cel wyjście na Everest ale to nie jest specjalnie możliwe, jeśli gubisz się w Tatrach i to w ciągu dnia a nie w nocy. Jeśli ktoś kuleje na obie nogi i ma problemy z sercem... to bez "specjalnej pomocy" nie wyjdzie na Rysy... a granie na kodach w rzeczywistości może skończyć się we wrocławskiej prokuraturze.
Owszem, jest 0,5% może 1% szans na uczciwe wygranie ligi tylko i wyłącznie ze względu na jej ogólną słabość ale wolę uczciwe postawienie sprawy. Wolę zdeklarowaną walkę o utrzymanie niż granie o MP i pałętanie w okolicach miejsc 8-10.