Szpen napisał(a):

|
PO przejęło budżet na 2008 rok po PiS, a także mieliśmy od 2008 roku i nadal mamy największy kryzys finansowy na świecie od lat 30 XX wieku. Ktoś tu o czymś zapomina. Przypomnieć, jak to PiS chciał zwiększać deficyt, aby wyjść z kryzysu? Bylibyśmy w czarnej dupie jak Grecja.
|
Z tego co pamiętam, to na początku roku padła propozycja PiS o zwiększeniu deficytu budżetowego o jakieś 20 mld zł na wzmożenie inwestycji - wówczas Tusk i Rostowski stwierdzili, że takiej potrzeby nie ma, bo kryzysu w Polsce niet, a to co daleko od nas się dzieje do Polski nie dojdzie....
Ostatecznie deficyt wzrósł w trakcie roku budżetowego od planowanego o kilka mld zł więcej niż to proponował PiS.
A teraz odpowiedz na pytanie: Czy jeżeli wydajesz zaplanowane środki (ten zwiększony deficyt) na początku roku to będzie to lepsze niż zmienianie deficytu w trakcie roku i wydawanie środków w drugiej połowie roku

?