Specjalnie dla Szpenia i AS82. Bajka o tym jak to w Polsce nie ma układów a juz napewno nie ma do wśród ludzi z PO
Cytat:
Najnowszy raport NIK jest miażdżący dla KRRiT. Choć zgodnie z zapewnieniami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nadawcy, którzy otrzymali koncesje na pierwszy multipleks (MUX-1), mieli być w lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, właściciel telewizji Trwam, okazuje się, że nie stać ich na zapłacenie za koncesje.
Z raportu Izby, do którego dotarła „Rzeczpospolita", wynika, że zarzuca Radzie, iż jej decyzja naraża na straty budżet państwa. NIK, która zbadała finanse KRRiT za 2011 r., mówi o „niegospodarnym rozkładaniu niektórym nadawcom opłat koncesyjnych na raty". Wnioski z najnowszego raportu NIK są zbieżne z zarzutami kierowanymi pod adresem KRRiT przez fundację Lux Veritatis. Przedstawiciele fundacji zapowiadają, że wnioski z raportu zostaną wykorzystane w odwołaniu od decyzji KRRiT, który już wkrótce trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
„Rzeczpospolita” pisze, że łaskawość Rady dotyczy m.in. nadawców, którzy dosta.li miejsca na MUX-1. I tak spółkom Stavka (kanał rozrywkowo-publicystyczny TTV) i Lemon Records (kanał z muzyką disco polo Polo TV) Rada opłatę koncesyjną w wysokości 10,8 mln zł roz.łożyła aż na 114 rat, a spółce Eska (kanał muzyczny Eska TV) 7,3 mln zł na 93 raty. W uzasadnie.niu KRRiT tłumaczy, że uwzględniła ważny interes koncesjonariusza, „tj. trudną sytuację finanso.wą, uniemożliwiającą dokonanie jednorazowego wydatku (...)".
Wnioski NIK pokrywają się z zarzutami podnoszonymi przez Lux Veritatis, która koncesji cyfrowej nie otrzymała. Przez cały czas przewodniczący KRRiT Jan Dworak tłuma.czył, że fundacja miała niepewną sytuację finansową. Jan Dworak nie widzi w sprawie problemu.
„Nie naruszyliśmy prawa, a rozkładanie opłat koncesyjnych na raty to praktyka stoso.wana od dawna”
– mówi „Rz". Na pytanie, dlaczego nadawcom, który mieli być stabilni finansowo, Rada roz.kłada płatność na raty, Dworak odpowiada: tak wynikało z wnikliwej analizy sytuacji i interesu społecznego. Gdyby Lux Veritatis koncesję otrzymał, też mógłby złożyć wnio.sek o płatność ratalną.
|
i dalej
Cytat:
Od miesięcy trwają próby sprywatyzowania spółki Naftor, która ma kluczowe znaczenie w sektorze paliwowym. Według informacji „Gazety Polskiej Codziennie” chętnymi na jej zakup są m.in. dwie agencje ochrony utworzone przez funkcjonariuszy służb specjalnych PRL.
W procesie prywatyzacji spółki upłynął już termin składania ofert przez firmy zainteresowane jej wykupieniem – mówi prezes Naftoru Artur Wołczacki.
Kto zamierza kupić strategiczną spółkę? Oficjalnie nie wiadomo, ponieważ całość negocjacji została utajniona.
Według naszych informacji o wykup Naftoru zabiegają m.in. dwie firmy ochroniarskie, zdominowane przez funkcjonariuszy służb specjalnych PRL. Tymczasem prywatyzowana spółka specjalizuje się w zapewnianiu bezpieczeństwa baz paliwowych. Magazynowane są w nich krajowe rezerwy zasobów benzyny, ropy naftowej i oleju napędowego. Naftor podlega innej spółce – Operatorowi Logistycznemu Paliw Płynnych.
Wołczacki, mianowany prezesem spółki ponad rok temu, to skarbnik PO w dzielnicy Warszawa-Ochota. Wołczackiemu powierzono jednoosobowe kierowanie spółką, choć nie miał żadnego doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Tymczasem ochraniany przez Naftor majątek sięga wartości miliardów złotych.
W radzie Naftoru był też wówczas Robert Soszyński, kolega partyjny Wołczackiego. Ten prominentny działacz PO jest członkiem Rady Krajowej partii i jej wiceszefem w Warszawie. Soszyński równocześnie pełnił do niedawna funkcję prezesa spółki PERN „Przyjaźń” (zarządzającej spółką OLPP). To jego podpis widnieje pod nominacją Wołczackiego na szefa Naftoru. W rozmowie z prezesem pytaliśmy o prywatyzację jego spółki. – Moja spółka tym się nie zajmuje. Za to odpowiada OLPP i proszę tam pytać – mówił Wołczacki. Dodał, że chętni na wykup Naftoru składali oferty w marcu. Prezes nie potrafił jednak podać nazw tych firm. Informacji takiej nie udziela też OLPP. „Niczego nie ujawniamy. Udziały w spółce Naftor nie zostały dotychczas sprzedane. Procedura prywatyzacyjna jest w toku” – odpisał na nasze pytania rzecznik OLPP Paweł Mazur.
Gdy w 2008 r. odwoływano zarząd spółki Naftor, nowym prezesem został Andrzej Madera, który urzędowanie zaczął od zwalniania z firmy osób mających związki z ustępującym prezesem Piotrem Woyciechowskim. Dodatkowo w imieniu spółki złożył doniesienie na poprzedników, sugerując nieprawidłowości w jej zarządzaniu. Śledczy Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz nie podzielili tych podejrzeń. Postępowanie zostało prawomocnie umorzone.
W tym czasie trwał jednak medialny szum wokół spółki Naftor. Szczególnie za sprawą cyklu publikacji w „Dzienniku” Wojciecha Cieśli i Tomasza Butkiewicza. W nagonkę prasową włączyli się politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej, m.in. minister skarbu Aleksander Grad i szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Sprawa trafiła do sądu – zakończyła się wygraną Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza, który był członkiem zarządu Naftoru.
|
Cytat:
Z powodu informacji o bombie w sądzie przerwane zostało posiedzenie w sprawie zażalenia na decyzję o tymczasowym aresztowaniu Piotra Staruchowicza. Przypomnijmy, że wroga publicznego numer jeden aresztowano przed Euro 2012 na podstawie pomówienia wypuszczonego z aresztu świadka koronnego.
Posiedzenie sądu wyznaczone było na 10.25., ale rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Przerwała je informacja w rzekomej bombie. – Sprawa jest typową prowokacją polityczną – mówi mecenas Krzysztof Wąsowski, obrońca Piotra Staruchowicza. Do dziś nie otrzymał on zgody prokuratora na dostęp do akt sprawy swojego klienta.
- Nawet prokuratura przyznaje, że Piotr Staruchowicz nie był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Nie ma też żadnych przesłanek dla zastosowania wobec niego najostrzejszego środka zapobiegawczego. Trudno mówić o obawie o matactwo, skoro wszystkich podejrzanych zatrzymano – stwierdza.
„Staruch”, autor hasła „Donald matole twój rząd obalą kibole” miał zdaniem prokuratora sprzedać narkotyki „nieustalonego dnia”. – To zarzut absurdalny. Nie wiadomo, gdzie, kiedy ani komu. Cała sprawa oparta jest na pomówieniu – stwierdza adwokat.
– Wolność w Polsce jest dość tania – komentuje tę sytuację dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jego zdaniem jeśli to ma być jedyny dowód, to bardzo niewiele, by podjąć decyzję o aresztowaniu: – Trzeba postawić pytanie, czy prokuratura nie liczy czasem, że to dzięki aresztowaniu zdobędzie nowe dowody. Izolacja jest czymś bardzo dotkliwym. Bywa przecież tak, że by opuścić areszt, ludzie przyznają się nawet do czynów niepopełnionych.
W jego winę nie wierzą kibice Legii, rodzina ani przyjaciele. – Zawsze trzymał się od takich spraw z daleka, strofował młodszych kibiców, którym zdarzało się być pod wpływem środków pobudzających – opowiada kibic Legii. Staruchowicz nie przyznał się do winy. – Uważa, że znalazł się w sytuacji kompletnie abstrakcyjnej – mówi adwokat Krzysztof Wąsowski.
Wczoraj „Starucha” zaatakował po raz kolejny na Twitterze minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski: „Liderowi rosyjskich kibiców wyjaśnień powinien udzielić naczelny kibol RP, pan Staruch, który ‘polskie katownie’ zna z autopsji”.
Sikorskiemu odpowiedział ojciec kibica, dziennikarz Wojciech Staruchowicz: „Staruch siedzi pod absurdalnym zarzutem, więc zamiast niego: rok temu został skatowany przez policjantów. Ojciec Starucha”.
|
Co wypisuje jeden z liderow sondaży na swoim facebooku - zaznaczmy minister spraw zagranicznych
Cytat:
Radek Sikorski
Wczoraj przez: Advanced Tweets:
Liderowi rosyjskich kibiców wyjaśnień powinien udzielić naczelny kibol RP, pan Staruch, który 'polskie katownie' zna z autopsji.@sikorskiradek on Twitter · przez: Advanced Tweets:
Radek Sikorski udostępnił(a) link.
18 marca
Polecam @MUSEUMRAF gdzie w 2011 otworzyłem polską wystawę: http://www.radeksikorski.pl/aktualno...-muzeum-raf-u/ Moi synowie zachwyceni.
Radek Sikorski
7 czerwca przez: Advanced Tweets:
Gabinet królewski z widokiem na Kościół Mariacki, loggia Bony Sforzy, dama - czy raczej filigranowa dziewczyna - z gronostajem.@sikorskiradek on Twitter · przez: Advanced Tweets:
zdjęcie Natalii Siwiec na jego koncie było jeszcze wczoraj
|
czy musi w tym kraju spaść bomba atomowa żeby lemingi zobaczyły że okręt zwany Polską tonie?
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 05.07.2012 o godz. 16:14.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
|