Lukasz napisał(a):

No i jest wizja katastroficzna - banki, ze strachu, mogą położyć całą TF jak tylko ta pożyczy Wiśle pieniądze Myślę iż więcej racji ma w tej sprawie FraMat - dług jest dlatego że opłaca się go utrzymywać lub nie opłaca się go anulować.
|
Co prawda jak to mówią każdy czyta,co chce,ale nie,Łukaszu,motywacją banków nie jest strach,a chęć zysku. To KOLOSALNA różnica.
Banki mogą położyć wielu dłużników - maluczkich i tych całkiem dużych - aż dziwi,że żyjesz na świecie i nigdy o tym nie słyszałeś...
Poza tym - jaka jest różnica między tym,co napisał FraMat - a napisałem ja ?
Reszty Twoich wywodów nie sposób zrozumieć...
Chyba,że pomożesz ?
Np. o co chodzi w tym zdaniu ?
Reasumując - mityczne długi wymyślili księgowi, na własne potrzeby i na potrzeby podatkowe. 'Dług' jest tylko długiem z nazwy a jest po to by bilans domknął się. Gdybyśmy nie powiększali 'długu', to z racji na nature hobbstyczną przedsięwzięcia, należałoby ogłosic 'upadłość' firmy, zrestrukturyzować, umożyc 'dług' i zabawę zacząc od nowa.
Nie chcę być złośliwy,ale czy ten wywód ktoś,poza Łukaszem,rozumie ?