Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18087
Stary 29.06.2012, 19:30
Ile nas tak naprawdę kosztowało Euro tego się pewnie nie dowiemy. Właśnie w po-wskich mediach na TVP1 (wiadomości) podany taki przypadek. W pociągu, w którym jechali kibice z Irlandii i mieli bilety tylko do Gniezna po szybkiej konsultacji kierownika pociągu z czynnikami wyższymi podjęto decyzje o zawiezieniu ich aż do Torunia na koszt ...podatnika polskiego. Jak wygląda sytuacja na co dzień w stosunku do Polaków chyba nie trzeba mówić.
Następny przypadek to tzw. powitanie Włochów w Wieliczce, gdzie służbowo wysłano n ulicę ...strażaków z wozami bojowymi i kazano stać im z zapalonymi pochodniami podczas przyjazdu piłkarzy włoskich z Warszawy. Pytanie kto steruje tą tzw. kontrolowaną i organizowaną euforią. Na tych dwóch przykładach widać, że obcokrajowcy są w Polsce noszeni są na rękach a z kosztami władze się nie liczą dla osiągnięcia spodziewanej propagandy, bo i tak zapłaci za to wszystko polski podatnik. O zachowaniu policji, która milutko się uśmiecha do kibiców pijących piwo na ulicach nawet nie wspominam kiedy przypomnę sobie atak z pałami i gazem pieprzowym na ogródki przy stadionie Wisły bo jeden kibic wychylił się z puszką piwa o 0,5 m za jego teren lub karanie mandatami za brzydkie słowo.
Dlatego obraz tego Euro jest wyjątkowo zakłamany tak jak i jego atmosfera. Za 2 miesiące ta sama policja bedzie ludzi gonić z pałami z byle powodu a i niejeden stadionik zostanie zamknięty bo się Tuskowi nie spodobają okrzyki pod swoim adresem.