Wyświetl pojedynczy post
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57550
Stary 29.06.2012, 11:25
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Serio nie widzisz różnicy między ośmioma MP a zeroma!?
Różnica jest też taka że BC to jedna z najbardziej znaczących osób w historii klubu a za sto lat gdzieś w pobliżu stadionu będzie stał jego pomnik.

Irytuje mnie kiedy się tego nie docenia. Po raz pierwszy tak naprawdę zaciskamy pasa i wielkie lamenty i płacze rozpieszczonych kibiców "bo tu powinna być LM i ch.j!".
Przecież niektórzy by chcieli, aby Wisła drogą zagranicznych klubów, w których rządzą miliarderzy (dla których taki zespół jest tylko zabawką), w ogóle nie martwiła się o bilans finansowy i rokrocznie wydawała po kilka-kilkanaście milionów euro na transfery. A jak nie wypaliłyby, trzeba byłoby zapomnieć i znowu należałoby wydać sporą kwotę, a dług tylko by się powiększał. Rok i półtora roku temu była największa ofensywa w transferach od dawna (jak na nasze realia) i wiadomo jak się skończyła.

Nawet Meliksona nie możemy sprzedać (a taki był przecież cel), bo nikt go nie chce i będzie trzeba obniżyć wymagania względem jego nowego klubu. O reszcie nie ma co pisać (nie liczę Pareiki). Nawet Biton po niby tak świetnym sezonie poszedł za około cztery razy mniej niż Rudnevs (a Charleroi musiała dwukrotnie obniżyć cenę wobec Standardu), czyli na niego też nie było wielu kupców. Cytując śp. Kazimierza Górskiego, skoro było tak dobrze, to czemu jest tak źle?

Tu nie trzeba patrzeć na sytuacje ze względu na oczywistą nieudolność Bednarza i niechęć do tej osoby. To nie on powinien być adresatem tych pretensji. Tylko, np. były prezes Basałaj. Cupiał jak nie daje 10-15 milionów euro rocznie na transfery jest zły, niepotrzebny wg wielu. Tylko sobie pomyślcie, że za kilkadziesiąt lat, nazwisko Cupiała (a nie Basałaja) będzie w historii Wisły w pierwszym rzędzie. Ostatnie lata, to tak najlepszy okres w istnieniu Naszego Klubu. Oczywiście można było więcej osiągnąć (głównie chodzi o prawdziwą akademię i bazę, a nie o stworzenie kolosu na glinianych nogach jakby wielu chciało), ale osiem mistrzostw jest znakomitym wynikiem w porównaniu do innych klubów, czy ich właścicieli.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 29.06.2012 o godz. 11:35.
Odpowiedz cytując