Problem jest znacznie glebiej niz w doborze kadry. Problem jest w szeroko pojetym gospodarowaniu klubem.
Przyklad: Zaglebie Lubin
Zaglebie przejmuje klub z II ligi:
http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wr..._przejeli.html
Baza treningowa:
3 pelnowymiarowe boiska.
Szkolenie mlodziezy:
http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wr...,11447666.html
Stadion: 16.300 miejsc, oddany 2010
Sponsor: KGHM
Trener: Pavel Hapal (Doswiadczenie z ligii mistrzow)
Budzet: ok. 40 mln. PLN
Lubin: ok 75 tys mieszkancow ale w aglomeracji zaglebia juz 450K.
Ciagle nie spelnieni poza 1 tytulem, ale krok po kroku gonia czolowke, tfu oni juz w niej sa.