Wyświetl pojedynczy post
darksun
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18030
Stary 27.06.2012, 11:54
Cytat:
"Kogo Figurski i Wojewódzki obrazili? Polskiego chama czy jego ukraińską sprzątaczkę?" - zastanawia się w komentarzu nt. incydentu w radiu Eska Rock Piotr Stasiński, zastępca red. naczelnego "Gazety Wyborczej". I odpowiada: Chama, który gardzi 'gorszymi', jak mniema, od siebie.

"Kto rozumie przewrotną ironię - wie, że celem tej satyry było wiecznie skrzywdzone chamstwo, które za swoje domniemane poniżenie musi się na kimś, najlepiej słabszym, odegrać. Kto zaś ironii nie rozumie albo rozumieć nie chce - ten usłyszy tylko obraźliwe drwiny pod adresem Ukraińców" - ocenia Stasiński.

Przyznaje, co prawda, że prezenterzy Eski Rock "przegięli": że "zabrakło im taktu i poczucia proporcji. "Jednak satyra przegina z definicji. Nie byłaby satyrą, gdyby nie szarżowała, nie naruszała potocznych przekonań, gdyby nie igrała z polityczną poprawnością" - dodaje.

"Oburzeni na Wojewódzkiego i Figurskiego niech sobie przypomną, czy w tym samym stopniu oburzyły ich wrzaski polskich chuliganów podczas przemarszu rosyjskich kibiców przez Warszawę: 'Ruska ....a!'. Tam żadnej ironii nie było" - przypomina publicysta "Gazety".
Źródło:
Pewna kłamliwa gazeta...

Chyba nie było a jest z czego się pośmiać (choć może raczej...)

Mały, trafny komentarz do tych wydarzeń:

Cytat:
Wolność jest lub nie jest wartością w zależności od tego, co jest bardziej skuteczne jako pałka na głowy konserwatystów. Jeśli za pomocą walki o wolność słowa można zaszczepić przekonanie, że Kościół jest niebezpieczną i szkodliwą instytucją - wówczas do boju ruszają bojownicy o swobodę wypowiedzi i prawo do głupoty. Gdy jednak wolność słowa umożliwia krytykę wartości bliskich lewicy (choćby postulatów działaczy gejowskich, transseksualnych czy aborcyjnych), wówczas salon natychmiast wysyła do boju adwokatów. Usiłuje się nas wtedy przekonać, że wypowiedzi prawicy w sposób skandaliczny naruszają godność ludzi (a właściwie „naszych ludzi”) i że trzeba surowo ukarać paskudnych konserwatystów. Jak nie kijem nas, to pałką.
Źródło:

http://niezalezna.pl/30415-jak-nie-kijem-palka
Ostatnio edytowane przez darksun : 27.06.2012 o godz. 11:59.