Wyświetl pojedynczy post
korred
Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18011
Stary 26.06.2012, 18:02
W Waszej dyskusji o tym, co by było, gdyby nie sowiecki atak, Jędrek wspomniał o tym, że Niemcy mogliby wykorzystać Ukraińców jako swoich sojuszników. To chyba jest coś, co powinniście uwzględnić w Waszych rozważaniach, w końcu Niemcy od dawna współpracowali z ukraińskimi nacjonalistami, w 1939 r. Abwehra była cały czas w kontakcie z OUN, a sami Ukraińcy często właśnie z Niemcami łączyli nadzieję na niepodległość. Niemcy mieli w planach wybuch ukraińskiego powstania, z którego zrezygnowali ze względu na sowietów (a Ukraińcy wyrażali gotowość do działania). Prawdopodobnie więc wybuchłoby ono, gdyby nie sowiecki atak, zresztą gdyby Niemcy nie dogadali się z ZSRS, to chyba mieliby większe poparcie na Ukrainie, bo porozumienie z komunistami spowodowało częściową utratę zaufania do III Rzeszy wśród ukraińskich niepodległościowców.
.