Wyświetl pojedynczy post
Don Donson
Senior Member
 
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17909
Stary 22.06.2012, 16:07
Mareq napisał(a):Wyświetl post

Pytanie za 1906 pkt dla sanderussa.
Czemu w ogóle służyć ma przyjmowanie przepisów w takich drobnostkowych i szczegółowych sprawach jak krzywizna banana?
Jakieś zboczenie polegające na regulowaniu wszystkiego co się da ;>?

================================================== ==============
Realnie ten casus miał na celu wprowadzenie cła na ekwadorskie banany (długie i bardziej proste np. chiquita) automatycznie preferując banany z Gujany Francuskiej - mniejsze i bardziej krzywe.
Dlatego pajace z UE stwierdziły że banan nie może być bardziej prosty niż krzywy.
Tak było. Od tego czasu ekwadorskie banany nigdy nie były już po 1,99 PLN.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"