Mareq napisał(a):

Pytanie za 1906 pkt dla sanderussa.
Czemu w ogóle służyć ma przyjmowanie przepisów w takich drobnostkowych i szczegółowych sprawach jak krzywizna banana?
Jakieś zboczenie polegające na regulowaniu wszystkiego co się da ;>?
================================================== ==============
|
Realnie ten casus miał na celu wprowadzenie cła na ekwadorskie banany (długie i bardziej proste np. chiquita) automatycznie preferując banany z Gujany Francuskiej - mniejsze i bardziej krzywe.
Dlatego pajace z UE stwierdziły że banan nie może być bardziej prosty niż krzywy.
Tak było. Od tego czasu ekwadorskie banany nigdy nie były już po 1,99 PLN.