Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17901
Stary 22.06.2012, 10:42
Arapaho

Cytat:
Twierdzisz że pewnego "pięknego" dnia powstanie twór dzięki któremu nie będziesz już Polakiem natomiast staniesz się osobą z bliżej nieokreśloną narodowością.
A w jaki sposob ma to sie stac? Tworzac Stany Zjednoczone Europy (SZE) wymra narody europejskie? Tworzac SZE stworzymy nowy narod? Jaki?

Cytat:
Wyrzekniesz się tradycji ponad 1000 letniej historii swojego - obecnego- kraju
To znaczy co, przestane uzywac polskiego?

Cytat:
zarządzanego z Brukseli konglomeratu biurokratów
"i w miare mozliwosci reformowac ja tak by integracja byla coraz wieksza a sama UE coraz... skuteczniejsza"

Cytat:
Żeby zostac Europejczykiem? Przecież europejczykami jesteśmy wszyscy od wieków
Ktos mowi ze tak nie jest?

Cytat:
Już przecież nie tak dawno były takie Stany Zjednoczone Europy tyle że Wschodniej i były zarządzane z Moskwy.
Stopien w jakim niektorzy, w swoim schemacie czarny-bialy, uproszczaja skomplikowane procesy jest tak przygnebiajacy ze az zabawny. Glowna pozywka dla wszelkiej klasy demagogow.

Cytat:
Oczywiście w Brukseli wyciągneli wnioski i juz nie ma przyslowiowej wywózki na Sybir dla niepokornych .
No i wstep obowiazkowy nie jest

Cytat:
.Teraz dla ludzi spoza systemu jest ostracyzm, odstawienie na boczny tor , wyszydzenie w mediach , niszczenie psychiczne, utrudnienia w pracy czy w działalności firm etc.
Spoza jakiego systemu? I o jakich ludziach mowisz?

Cytat:
powstanie przysłowiowych tzw.Stanów Zjednoczonych Europy jest w interesie tylko i wyłącznie potęg gospodarczych które nic nie stracą na takim dealu a zyskają tanią siłę roboczą likwidując jednocześnie możliwość powstania konkurecji który fakt będa mogli kontrolować nie obawając się że któryś naród mógłby wybić się i zagrozić ich interesom.
"i w miare mozliwosci reformowac ja tak by integracja byla coraz wieksza a sama UE coraz... skuteczniejsza"

Cytat:
Nie trzeba być też prorokiem że możni Europy z lękiem patrzą na Polske i możliwość odrodzenia jej w federacji z obecna Bialorusią i Ukrainą (a przynajmniej jej cześcią) i zrobią wszystko żeby do tego nie dopuścić. Co prawda w białych rękawiczkach ale robią to od dawna- poprzez kokietowanie i przekupywanie wpływowych polskich polityków a także poprzez wpychanie Mińska i Kijowa w ręce Moskwy - są to fakty bezsprzeczne i można podac wiele przykładów .
Matrix
No dobra, to podaj te bezsprzeczne fakty.

Cytat:
Zbliżenie krajów tworzących kiedyś I Rzezczpospolitą to powstanie kraju większego i zasobniejszego niż jakikolwiek inny w Europie Zachdoniej- z surowcami mineralnymi , ludnością ponad 100mln, stosunkową tanią ale dobrze wykwalifikowaną siłą robocza - dostępem do morza na północy i południu.
No i ze slaba gospodarka, bedaca daleko w tyle za ta rosyjska, niemiecka czy francuska. Jak juz tak piszesz, to pisz chociasz obiektywnie.
Rozumiem tez ze europejska wierza babel i jej zaszlosci historyczne Ci przeszkada, wschodnio europejska juz nie. Po co wiec wczesniej jakies argumenty o "wyrzekaniu sie polskiej tradycji"?

Cytat:
Na koniec apel.Ludzie myślcie
Podpisuje sie pod tym