milosz napisał(a):

|
Kasperczak dostał ekipę po Smudzie, były uzupełnienia, roszady w ustawieniu na boisku i sukces. Za Valckxa budowano wszystko niemal od zera, w pół roku MP i dalej udana gra w pucharach po kompromitacjach z Levadią i Karabachem. Za Kasperczak były też wpadki z Valerengą i D. Tbiliisi, mam jakoś przekonanie że teraz by takich sytuacji nie było, ale to też właściwa praca trenera, tamta ekipa nie wykorzystała wszystkich swoich szans , szkoda …
|
Dostał nie dostał, tamta Wisła była znacznie lepsza od obecnej. Jedyni zawodnicy z tego składu, którzy by się do niej załapali to Pareiko i Melikson.
No, a za kompromitację nie uważasz porażki z Górnikiem Zabrze, Koroną, Jagiellonią, a wcześniej z Lechią, Cracovią? Do tej przegraliśmy z Ruchem, czy Polonią. Zremisowaliśmy masę spotkań. To jest kompromitacja na całego i to piłkarzami, którzy zarabiali znacznie więcej niż piłkarze Ruchu, Górnika, Korony, Jagiellonii, Lechii, Cracovii. Porażka z Levadią była jedna, porażki i remisy w lidze ze słabymi drużynami to nie był wyczyn jednorazowy.
milosz napisał(a):

Legia to już inne czasy i zespół budowany też przez kilka lat, upraszczasz sytuacje i niepotrzebnie deprecjonujesz ostatnie 2 lata.
Czy w Polsce są ludzie umiejący dobrze zarządzać klubem ..hmm .. jakoś mamy z tym problem, nie tylko w kontekście polityki transferowej, piłka nożna na zachodzie wygląda jakby trochę inaczej ..ale rozumiem że lepiej się izolować na zachodnie wzorce i wielką Wisłę zbuduje nam .. Bednarz, okay w takim razie szkoda czasu na dalszą polemikę .. powodzenia.
|
Tak, kilka lat. Maciek Skorża przyszedł w podobnym okresie co Stan i Maaskant. Ljuboja przed ostatnim sezonem dopiero, Żewłakow również, jak i Kuciak. Wolski i Żyro dołączyli do pierwszej drużyny też w tym okresie. Tak, drużyna budowana przez kilka lat...
milosz napisał(a):

|
Aspekt finansowy to realne korzyści z gry w pucharach i w oficjalny raport o tzw. "wielkiej zapaści" po tzw. "wielkiej wyprzedaży" , MP2011 i wspomnianych pucharach wierzą tylko ci co chcą wierzyć.
|
To teraz odejmij straty związane z 7-mym miejscem w lidze w stosunku do wywalczenia zakładanego mistrzostwa (~1.5 mln euro), straty związane z frekwencją niższą niż zakładana (~1 mln euro). Pamiętaj o wyższych kontraktach i o tym, że "więcej niż kontrakt juniorski" (ponad 100 tys. euro) miało teraz nie 16, ale 22 piłkarzy. Zauważ, że w poprzednich sezonach kogoś musieliśmy sprzedawać, aby dopinać budżet (proponuję przejrzeć sprawozdanie finansowe za rok 2009 i zapoznać się z liczbami). To, że Ty w to nie wierzysz nie oznacza, że Ci, którzy wierzą, że faktycznie jakieś problemy nie mają do tego podstaw.
milosz napisał(a):

|
Piszesz że zostają tylko Melikson , Genkow, Ja bym jeszcze dopisał młodego Jovanovicia i mamy komplet, jedynych trzech (!) transferów Valckxa, za które trzeba było zapłacić innym klubom, a były one autorstwa Stana. Jak dla mnie całkiem nieźle (z wypożyczeniami i piłkarzami z kartą w ręku (opłaty za podpis, pensje) bywało już różnie i dobrze i źle, ale sukces czyli MP i grę wiosną w pucharach taniej zrobić było raczej niezbyt łatwo, Śląskowi Wrocław w pucharach sie nie udało i pewnie dlatego jest MP, Legii zaś się udało częściowo, ale mają budżet większy od naszego i MP w ostatnich 2 latach nie mają), wolę to co zostało (tych 3 za których trzeba było płacić innym klubom) niż za 750 tyś Jirsak na 5 lat i ..nic (no dobrze było z nim kilka miłych momentów, ale nic więcej).
|
Genkov? Napastnik, który strzela 7 bramek na sezon? Gratuluję poczucia humoru. Paweł Brożek tyle strzelał w najgorszym swoim sezonie. A tutaj są osoby, które zapierają się rękami i nogami, aby nie wrócił.
Jovanović? A co on pokazał?
Melikson? Od prawie roku NIE POKAZAŁ NIC. Owszem potencjał i umiejętności ma naprawdę niezłe, ale po ostatnim sezonie jak ktoś da 1.5 mln euro za niego to będzie adekwatna suma co do wartości.
No i tutaj zadziwia mnie krytyka Kirma. Owszem, na jego grę sam nie mogę patrzyć. Jednak jego osiągnięcia indywidualne są najlepsze z drużyny (nie licząc napastników). W sumie to nie zdziwię się jak wpłynie za niego oferta.
milosz napisał(a):

|
Zespół na teraz czyli na MP i grę w pucharach to tradycyjna krótkoterminowa polityka Sz. Pana Cupiała więc krytyka pod niewłaściwym adresem.
|
Po poprzednich sezonach zawsze było "zabezpieczenie" w postaci zawodników, których można wytransferować. Zawsze byli jacyś piłkarze, na których można było oprzeć Wisłę. Teraz musimy budować od nowa, a robiliśmy to poprzednio 2 lata temu.