Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17830
Stary 19.06.2012, 10:02
A krętacz TW Boni dalej miesza w ustawach:

Cytat:
"Rzeczpospolita": Boni wywołuje awanturę

Zamiast złagodzić przepisy o zbiórkach publicznych, minister proponuje dodatkowe regulacje – informuje "Rzeczpospolita".

Miały być ułatwienia i liberalizacja archaicznych, restrykcyjnych przepisów dotyczących zbiórek publicznych. Po wielomiesięcznych konsultacjach z organizacjami dobroczynnymi, rząd zmienia kurs i proponuje zaostrzenie przepisów.
Minister Boni chce np. dopisać do definicji zbiórki pieniężnej jako "zbierania ofiar w gotówce lub naturze" także transakcje bezgotówkowe jakie najczęściej realizuje się w Internecie.

- To kompletnie niepotrzebna regulacja. Wiadomo, że wpłaty na rachunki bankowe fundacji i tak są ewidencjonowane w ich sprawozdaniach finansowych do których wgląd mają urzędy skarbowe – podkreśla Magdalena Pękacka z Forum Darczyńców.
- Odnosiliśmy wrażenie, że jest zgoda co do tego, że przepisy należy liberalizować. Teraz jesteśmy przerażeni – mówi Aleksandra Kiełczewska z Fundacji Anioły Filantropii.
Powód: poprawka
Ostatnio edytowane przez Gwiaździsty : 19.06.2012 o godz. 10:02.