Cytat:
|
Teraz mieliśmy 22 nieźle opłacanych piłkarzy. Podano, że średnia zarobków to 250 tys. euro/sezon. Wtedy Paweł Brożek, Ćwielong, Małecki, Boguski, Singlar, Marcelo, Głowacki, Diaz, Piotr Brożek wątpię, aby zarabiali porównywalne pieniądze.
|
Jak to pisze Jova: „Proszę o źródło informacji lub nazwiska, lub jakąkolwiek inną możliwość zweryfikowania tych danych.” Opowiadasz bzdury zarówno o rzekomej średniej zarobków piłkarzy w minionym sezonie (z których zresztą Valckx sprowadził zaledwie kilku, choć kluczowych), jak i o rzekomym mniejszym koszcie utrzymania poprzedniej kadry, która na dodatek nie zarabiała na siebie pucharami.
Cytat:
|
Proszę o źródło informacji lub nazwiska, lub jakąkolwiek inną możliwość zweryfikowania tych danych.
|
W tym przypadku: sekretariat klubu. Zwróć się o informację dotyczącą ilości aktualnie zatrudnionych scoutów.
Cytat:
|
Który rok przed Valckxem przyniósł tak fatalną sytuację finansową klubu, że nie dało się jej naprawić sprzedając piłkarzy?
|
Jaką fatalną sytuację finansową klubu? Proszę o konkretne dane potwierdzające, że piłkarze sprowadzeni przez Valckxa kosztowali klub więcej niż pozyskali dla niego swoją grą. Zdaje mi się też, że obecnie możemy sprzedawać piłkarzy, choćby Meliksona.
I jeszcze jedno: od kiedy Valckx odpowiadał za finanse klubu? To leżało w jego kompetencjach, czy też stworzenie zespołu, który odzyska mistrzostwo i godnie zagra w pucharach? Co to za jakieś pretensje – on się zajmował pionem sportowym, czy budżetem?
Cytat:
|
Poziom zespołu wcale nie był wyższy niż np. w sezonie 08/09, ale drabinka pucharowa dużo łatwiejsza.
|
Ty nie jesteś żadną wyrocznią, ani osobą kompetentną do określania jakości poziomu zespołu w jakimkolwiek sezonie. A „drabinka pucharowa” sama z siebie o niczym nie przesądza.
W sezonie 08/09 drużyna zbierała ciężką krytykę za poziom i styl gry szczególnie w rundzie wiosennej. Zespół był jeszcze bardziej uzależniony jesienią od postawy jednego Kosowskiego niż teraz od Meliksona.
Cytat:
|
To, czy teraz Valckx będzie sprzedawał nieruchomości, czy załatwiał transfery dla Realu, nie wpłynie na moją ocenę jego pracy w Krakowie.
|
Powtórzę: Valckx odpowiadał w Krakowie za pion sportowy i sportową odbudowę zniszczonej wcześniej drużyny. Udało mu się to. Dlaczego więc i na jakiej to podstawie oceniany jest przez niektórych przez pryzmat spraw finansowych?
Cytat:
|
Tylko dlaczego załatano te dziury piłkarzami fizycznie nie zdolnymi do uprawiania sportu ? Szczególnie zagadką jest tu Branko, który zdał testy. Boukhari wiadomo człowiek od atmosfery, piłkarsko niezły jednak również nie zdolny do gry w piłkę.
|
Komedia. Piłkarze, którzy przyczynili się do zdobycia MP są nagle „niezdolni do uprawiania sportu”. Dobre. I nawet śmieszne. Kogo innego mógł wówczas sprowadzić Valckx w trakcie sezonu?
Nie miałbym nic przeciwko temu, by Bourkhari jeszcze kilka razy pognębił Cracovię na Kałuży . To było piękne.
Cytat:
|
Z tego suckesu nie ma nic, bardzo nieliczni zebrali trochę doświadczenia, nie wypromowaliśmy też ŻADNEGO zawodnika do europy.
|
Jak to nie ma? Są pieniądze z pucharów, zawodnicy, którzy już raz pokazali, że potrafią zdobyć mistrzostwo, korzyści marketingowe, były emocje sportowe.
Z tego sukcesu Wisła ma znacznie więcej niż z pucharowych porażek w poprzednich latach.
Cytat:
|
Komiczne są próby szukania we wszystkim winy Bednarza.
|
Taaa, jasne. Winę za robicie drużyny wiosną i zdemotywowanie piłkarzy ponosi Myszka Miki.