|
Jeszcze jedno. Ktoś kiedyś dobrze powiedział, że charakter drużyny w futbolu reprezentacyjnym drużyny wyrabiają sobie w eliminacjach i to było dziś wyraźnie widoczne. Mamy drużynę praktycznie całkowicie nową w stosunku do tej z kwalifikacji do MŚ 2010 i jestem pewien, że to EURO będzie dla nich świetnym doświadczeniem, że jest to dopiero początek dla tej nowej generacji piłkarzy i jeśli tylko poprowadzi ich człowiek nadający się do roli selekcjonera drużyny narodowej, to jestem pewien że każdy kolejny turniej będzie w naszym wykonaniu lepszy.
Dojrzeją tacy zawodnicy jak Szczęsny, Kamiński, Borysiuk, Krychowiak, Salamon, Wolski, Rybus, Sobiech czy Grosicki, będą w dalszym ciągu już bardziej doświadczeni Piszczek, Błaszczykowski, Obraniak, Polański, Dudka i Lewandowski. Krótko mówiąc jest z kogo tą ekipę budować. Niestety, praktycznie pewny w roli następcy dyzmy jest Skorża, a Skorża to Smuda bis pod względem taktyki, do tego ma również raczej tchórzliwą mentalność.
|